Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
öğrencileri , için , soru , destek , paketi , yayınlandı

Konu: 4,885
Mesaj: 13,426
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Milli Eğitim Bakanlığıkoronavirüs pandemisi nedeniyle zorunlu olarak okul dışında, uzaktan devam eden eğitim sürecinde öğrencilere destek sağlamak amacıyla 750 sorudan oluşan ikinci soru destek paketini yayınladı. Lise öğrencileri için tüm sınıf seviyelerinde birinci döneme ait müfredat ve kazanımları kapsayan 490 soruluk tekrar testlerinden oluşan ilk 'soru destek paketi', 9 Nisan’da yayınlanmıştı. Böylece lise öğrencileri için bir ayda tüm derslerden yayımlanan soru sayısı 1240’a ulaştı.

ÜNİTE BAZINDA DESTEK PAKETİ HAZIRLAYACAĞIZ
Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şunları söyledi:
“Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda verdiğimiz desteği sürekli artırmak için çalışıyoruz. Lise öğrencilerimiz için ilk grup çalışma sorularını bu ay içerisinde yayınlamıştık. Lise öğrencilerimizin birinci döneme ait derslerini gözden geçirmelerine destek olmak için 9, 10, 11 ve 12'nci sınıfların birinci dönemine ait derslerin birinci ünitelerinin  müfredat ve kazanımlarını kapsayan 750 sorudan oluşan ikinci soru destek paketini de öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunduk. Öğrencilerimizin belirsizlik duygusuna kapılmadan, rahat bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri çok önemli. Bunun için ne gerekliyse yapmaya gayret ediyoruz. Bundan sonraki soru destek paketlerini ünite bazında hazırlayacağız. Böylece öğrencilerimiz eksiklerini daha iyi görme ve telafi etme imkânı bulacaktır. Daha önce ayda bir örnek soru kitapçığı yayınlıyorduk. Uzaktan eğitim döneminde bu desteği ayda ikiye çıkardık. Bu süreçte fedakârca çalışan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy ve çalışma arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum.”

Soru Destek Paketine MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün //odsgm.meb.gov.tr uzantılı resmi internet adresinden erişilebiliyor.
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı ,Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı Öğretmen Forumu,Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı yükle,Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı download,Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı indirmek istiyorum,Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı ödev yükle,Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı bedava, Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı ÖDEV İNDİR,Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Lise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandı eğitimLise öğrencileri için soru destek paketi yayınlandıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lise Sisteminde Neler Değişecek? sirlimen 0 841 24-05-2019, 11:03
Son Yorum: sirlimen
  TES Öğretmen Anketinin Sonuçları Yayınlandı sirlimen 0 1,534 22-11-2015, 16:28
Son Yorum: sirlimen
  Lise Nakil İşlemleri Duyurusu sirlimen 0 1,752 15-10-2015, 19:43
Son Yorum: sirlimen
  Aday Öğretmenler için genel yayınlandı sirlimen 0 1,755 14-05-2015, 23:26
Son Yorum: sirlimen
  Lise Öğrencilerinden Hayat Kurtaracak Proje sirlimen 0 1,753 11-05-2015, 10:54
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe