Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


kurutulmuş su
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
kurutulmuş , su

Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

Bilim adamları bunu da başardı: Kurutulmuş su


İnanılmaz ama gerçek... Bilim insanları sonunda "kuru su" üretmeyi başardılar!
Ortaya çıkan madde, pudra şekerine benziyor ve kimyasalların kullanım şekilleriyle ilgili olarak çok çarpıcı gelişmelere yol açabileceği belirtiliyor.

Her kuru su molekelü, kumlu, silisli bir tabaka ile çevrili olan bir su damlası içeriyor. Aslında kuru suyun yüzde 95'i 'ıslak' sudan oluşuyor. Uzmanlar, kuru suyun sera gazı etkisine sebep olan karbondioksiti emme ve hapsetme yoluyla küresel ısınma ile mücadelede kullanılabileceğini belirtiyor.

Gazeteport'un haberine göre, deneyler, kuru suyun sıradan suya göre karbondioksiti emmede üç kat daha iyi olduğunu ortaya koydu. Kuru suyun metanı depolamak ve doğal gazın enerji kaynağı potansiyelini artırmak anlamında da yararlı olabileceği kaydediliyor.

Liverpool Üniversitesi'nden Dr. Ben Carten kuru su ile ilgili araştırmasını Boston'daki American Chemical Society'nin 240. ulusal toplantısında sundu. Carten burada "Tam olarak buna benzeyen hiçbir şey yok. Umut ediyoruz ki, kuru suyun gelecekte dalgalar yaptığını görebiliriz" diye konuştu.

Carter'ın ekibi tarafından sunulan bir başka araştırmada, kuru su hidrojen ve maleik asit arasındaki reaksiyonları hızlandırmak üzere bir katalizör olarak kullanıldı. Bu süksinik asidi oluşturdu. Bu asit türü, ilaç, gıda muhtevası ve tüketim mallarında yaygın olarak kullanılıyor. Genelde hidrojen ve maleik asidin süksinik asit oluşturabilmek için karıştırılması gerekiyor. Ama kurusu su molekülleri kullanıldığında enerji daha verimli kullanılıyor.

Teknolojinin, 'kuru' toz emülsiyonlar, daha karıştırılamaz iki tür (su ve yağ gibi) sıvının karışımlar üretmede kullanılabileceği belirtiliyor. Kuru emülsiyonlar bunu daha güvenli hale getiriyor ve potansiyel olarak zararlı sıvıların depolanmasını ve nakledilmesini kolaylaştırıyor

Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

kuru su Uhh çok ilginç Post_thanks

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

kurutulmuş su ,kurutulmuş su Öğretmen Forumu,kurutulmuş su yükle,kurutulmuş su download,kurutulmuş su indirmek istiyorum,kurutulmuş su ödev yükle,kurutulmuş su bedava, kurutulmuş su ÖDEV İNDİR,kurutulmuş su YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,kurutulmuş su eğitimkurutulmuş sudosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe