Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Koridor
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
koridor

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Namaz Koridoru: Aşk Koridoru

Koridor.. Geçiş.. Çölden suya kaçış. Zakkumken gül olmak. Kulluğun o en güzel hâli olan namazla sevgiye ve Sevgili'ye koşmak. Kavuşmak diyemem çünkü kavuşma'yı yaşayamadım. Ayaklarımın feri, dizlerimin bağı yetmedi daha oralara. Ama koşmak, yönelmek. Belki de sadece iyi niyet benimkisi.

Âşık olana aşk bahçesinden çiçekler derer namaz. Mâşuktan haberler getirir, dinleyene. Hani Mecnûn'un yanında çiçekten böcekten bahsedilince, "Size ne oluyor ki, Leylâ varken başka çiçeklerden anlatıyorsunuz" demiş ya.. Aynen misâle uymakta "namaz ufku"muz.


Namaz Koridoru: Çile Koridoru

Aşk'ın çilesizini ya da çilesiz bir aşığı gören olmuş mudur hiç ?! Hani zâta sormuşlar: "Efendim, insanlar arasında eşek tipli olan da var mıdır?" O da ne dese buyurursunuz: "Olmaz mı. Çilesizin eşekten ne farkı var ki!"

Secde ânını çile'nin fotofinişi olarak hissetmeli belki. Çile'de yoğrulmak çileyle yoğrulmak ve yorulmak bu niyetle. Belki o zaman yağar rahmet ve bereket bulutları üzerimize.


Namaz Koridoru: Sabır Koridoru

Dervişin ancak sabredeni muradına ermiş. Sabır, kardelen coşkusu yaşamakla eşdeğer. Aynalara bakıp güzelleşmeyi ummak gibi, biraz delice! Yalnız, veren O olduktan sonra, ölsek ne gâm. "Dönen alçak olsun" deyip söz vermişsek, sabır mihenk taşımızdır artık. Bütün heveslerimizi kırsa da ahvâlimiz, çamurun bile şekil aldığını, alıp da ahsen-i takvim sırrına mazhar olduğunu hatırlamak ümitlerimizin yağız atı oluyor.

İşte namaz, çile ve aşk koridorunda sabır taşı gibi elimizden tutan, tutup da arş-ı âlaya yükselten bir helezon oluveriyor yakalayabilene!


"Alıntı..."

Cevapla
.
Konu: 44
Mesaj: 249
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

yine sayın velimden seçmeler :) teşekkürler

Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Seçmeleri beğendiyseniz devam edelim ) Ben teşekkür ederim hocam )

Cevapla
.
Konu: 44
Mesaj: 249
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

sizi izlemeye devam ediyoruz sayın velim :)

Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Mayınlı konudan sonra pek bir izleyici oranımız arttı D D D

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Koridor ,Koridor Öğretmen Forumu,Koridor yükle,Koridor download,Koridor indirmek istiyorum,Koridor ödev yükle,Koridor bedava, Koridor ÖDEV İNDİR,Koridor YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Koridor eğitimKoridordosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe