Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar)
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
kerim , abdül , cabbar , kareem , abdul , jabbar

Konu: 146
Mesaj: 1,278
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 22-05-2009
Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar), gerçek adı Ferdinand Lewis Alcindor’dir. Jr. olan 16 Nisan 1947 tarihinde ABD’de doğmuştur. 218 cm boyunda eski profesyonel basketbol oyuncusudur. 1971 yılında İslamiyeti seçtikten sonra adı Kareem Abdul-Jabbar olmuştur. Kendine has çengel atışıyla özdeşleşmiştir.

Abdul Cabbar UCLA’da 1965-69 yıllarında basketbol literatüründe 5 numara ile tabir edilen merkez pozisyonda oynamıştır. Kariyeri boyunca 38.387 sayı kaydetti(bu rakam NBA’da bir oyuncunun kariyeri boyunca ulaşabildiği en yüksek rakamdır). 6 defa en değerli oyuncu olma başarısını kazanmıştır. NBA’de 20 sezon geçirip 1989′da profesyonel basketboldan ayrıldıktan sonra basketbol antrenörlüğü, yazarlık ve oyunculuk yapmıştır.

NBA kariyerine başlamadan önce Harlem Gezginleri kendisine onlarla beraber oynaması karşılığında 1 milyon dolar önermiş olsa da o bu teklif onu son derece güldürmüştür.Kerim bu şaçma teklifi reddetti ve 1969′da Milwaukee Bucks tarafından draft edildi. NBA’e girdiği ilk yıl oldukça başarılı bir performans gösteren Alcindor sayı krallığında ikinci, ribaunt krallığında ise ikinci oldu ve yılın çaylağı seçildi. 1970-71 sezonunda MVP seçildiği ve şampiyon olduğu maçtan bir gün sonra 1 Mayıs 1971′de ismini Kareem Abdul-Jabbar olarak değiştirmiştir.

Efsane Bruce Lee ile ölüm oyunu (Game of Death) adlı filmde rol almıştır. Ayrıca, Bruce Lee’den dövüş dersleri aldığı da bilinir.

1975 yılında Los Angeles Lakers’a geçen yıldız oyuncu, takıma 1979′da Magic Johnson’ında dahil olmasıyla beraber NBA’de iyice dominant duruma gelmiştir ve 6 şampiyonluktan sonra profesyonel basketbol yaşamına veda etmiştir.


NBA rekorları

En fazla sayı atan oyuncusu – 38.387
En fazla süre oynayan (57.446)
En fazla All-Star seçilen (19)
En Fazla All-Star maçı oynayan (17)
En fazla Play-Off maçı oynayan (237)
Tüm Zamanların Sayı Kralı Efsane Adam


(insan) , öyle bir kerim'e misafir olmuş ki, nihayetsiz rahmet hazinelerini ona açmış

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) ,Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) Öğretmen Forumu,Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) yükle,Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) download,Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) indirmek istiyorum,Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) ödev yükle,Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) bedava, Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) ÖDEV İNDİR,Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Kerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar) eğitimKerim Abdül-Cabbar (Kareem Abdul-Jabbar)dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe