Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
işlediğiniz , dersle , ilgili , zevkli , bir , tekrar

Konu: 4,885
Mesaj: 13,426
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Sevgili öğretmenlerim, işlediğiniz konuyla ilgili zevkli bir tekrar yapmak isterseniz eğer ya da kalıcı olsun öğrenilenler derseniz, önerimdir, anlattıklarımı deneyiniz.
1. Her öğrencinize bir kart dağıtın ve işlediğiniz konuyla ilgili bir soru yazmalarını isteyin. Ki söyleyin isteyen defterine, isteyen kitabına, isteyen birbirine baksın bu işi yaparken. Sormak için bakmak, araştırmak, bilmek lazım.
2. Sorular yazılınca toplayın kartları ve yeniden dağıtın öğrencilerinize. Bu sefer hepsinin elindeki kartta başka birinin yazdığı bir soru olacak. Hepsinden bu soruya açıklamalı bir cevap yazmasını isteyin. Ki söyleyin isteyen defterine, isteyen kitabına, isteyen birbirine baksın bu işi yaparken. Cevaplamak için okumak, araştırmak, tartışmak lazım.
3. Cevaplar yazılınca toplayın kartları ve yeniden dağıtın öğrencilerinize. Bu sefer hepsinin elindeki kartta başka birinin yazdığı bir soru ve bu soruya başka birinin verdiği bir cevap olacak. Hepsinden bu soru ve cevabı değerlendirmelerini isteyin. Ki söyleyin isteyen defterine, isteyen kitabına, isteyen birbirine baksın bu işi yaparken. Değerlendirmek için ölçüt, dayanak ve farklı fikirler lazım.
4. Değerlendirmeler yazılınca toplayın kartları ve her bir kartı tek tek sınıfça inceleyin. Daha net anlamak için birlikte ve farklı açılardan bakmak lazım.
Bu tekniğe "Burada Herkes Öğretmen" denir. Unutmayın insanın en iyi öğretmeni kendisidir...

Naim Ünver
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar ,işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar Öğretmen Forumu,işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar yükle,işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar download,işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar indirmek istiyorum,işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar ödev yükle,işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar bedava, işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar ÖDEV İNDİR,işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,işlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrar eğitimişlediğiniz Dersle İlgili Zevkli Bir Tekrardosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derslerde Zevkli Bir Tekrara Ne Dersiniz? sirlimen 0 2,279 24-05-2014, 2:08
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe