Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir?
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
ingilizcede , modals , kalıplar , nedir?

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Modal’lar İngilizce‘de çok önemli bir rol oynayan yardımcı fiillerdir. Bu yardımcı fiilleri kullanarak birçok farklı durum için farklı cümleler üretebiliriz. Modal yardımcı fiileri kişilerin belli durumlardaki düşünce ve tavırlarını ifade eder. Örneğin modal yardımcı fiilerini kullanarak bir eylemin gerekliliğinden, olasılığından, bahsedebilir, tavsiyeler ve önerilerde bulunabilir ya da tercihlerimizi belirtebiliriz.

Modal yardımcı fiillerinin bir yada daha çok anlamı ve kullanım alanı olabilir. İngilizcede’ki modal yardımcı fiileri şunlardır: may, might, can, could, had better, must, should, ought to, shall, will and would. Yapısal olarak modal olmasalar da , bazı yapılar modal yardımcı fiileri gibi kullanılıp, benzer anlamlar verirler: able to, be going to, be supposed to, have to, have got to, used to bunlara örnek olarak verilebilir.


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? ,İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? Öğretmen Forumu,İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? yükle,İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? download,İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? indirmek istiyorum,İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? ödev yükle,İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? bedava, İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? ÖDEV İNDİR,İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,İngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir? eğitimİngilizcede Modals (Kalıplar) Nedir?dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe