Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
iki , farklı , öğretmen , iki , farklı , davranış

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Ben sizlere iki çeşit öğretmenden bahsetmek istiyorum. Birincisi, öğrenciyi bırakın derslerden, hayattan bile uzaklaştıran öğretmenler, ikincisi ise, insanın kendisine güvenmesini ve başarmasını öğreten harika öğretmenler.

Bundan seneler önceydi. Okullar yeni açılmış ve ben de Alanya Ticaret Lisesi 2. sınıfa başlamıştım. İçine kapanık, sessiz bir öğrenci idim ve derslerimde de çok başarılı olduğum söylenemezdi. O sene Bankacılık dersine, bizim evin hemen yanındaki lojmana taşınan, Sevil Tarkan hocamız gelmeye başlamıştı. Öğrencilerini o kadar severdi ki, “Sizler benim evlatlarımsınız.” diyerek bağrına basardı hep. O, öğrencilerine karşı hep güleryüzlü hep tatlı dilliydi.

Eğitimimiz devam ederken, okul duvar panosuna büyük bir ‘Atatürk’ konulu resim yapmıştım. Fizik öğretmenim bunu benim yaptığımı gördüğü halde inanmadı. “Nasıl kopyaladın bunu” diye alay etti neredeyse. Büyük bir sarsıntı geçirmiştim o an. Bana güzellikler sunması beklenen, motive etmesi gereken öğretmenim beni kopyalamakla ve başarısızlıkla suçluyordu.

Bunun yanı sıra, Sevil öğretmenime duyduğum sevgiden dolayı, Öğretmenler Günü’nde ona ithafen bir şiir yazmıştım. Hatta aynı şiirimle, düzenlenen şiir yarışmasına katılmıştım. Bu sefer de Türkçe öğretmenim “Bu şiir alıntı, kopya bir şiir bu.” demez mi. İyice yıkılmıştım. Her iki öğretmenim de inanarak ve sevgiyle yaptığım çalışmaları beni suçlayarak kabul etmemeleri beni çok sarsmıştı. Kendime ve başkalarına güvenim iyice yok olmuştu.

İşte tam bu sırada Sevil Tarkan öğretmenim devreye girdi ve “Çalışan başarır, en iyisini hedefle, başaramayacağın hiçbir şey yok senin. Kendine güven, inan ve çalış. Başarı gelecektir.” diyerek sürekli olarak motive etti beni. Ben de sıkı bir çalışmayla, bunun meyvesini de çok güzel bir başarıyla taçlandırmıştım: Okul birincisi olmuştum o yıl.

Belki isteğim mümkün olmayacak; ama yine de söyleyeyim: Keşke bütün öğretmenlerimiz Sevil öğretmen gibi olsa. Çünkü öğrencinin sürekli olarak desteklenmeye, güvene ve motivasyona ihtiyacı vardır. Eğer Sevil öğretmenim olmasaydı, diğer öğretmenlerimin yaptığı olumsuz davranışlar beni hayattan koparacaktı belki de.

Teşekkürlerimi ve dualarımı Sevil Tarkan hocama ve onun gibi kendini öğrencilerine ve vatanına adayan bütün öğretmenlere gönderiyorum. Hep var olun, hep sağ olun...

Fatma Durucan, Meram, Konya
(Ailem_Zaman)

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış ,İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış Öğretmen Forumu,İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış yükle,İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış download,İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış indirmek istiyorum,İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış ödev yükle,İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış bedava, İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış ÖDEV İNDİR,İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,İki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranış eğitimİki Farklı Öğretmen; İki Farklı Davranışdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Öğretmede Farklı Bir Güdüleme Örneği eğitimsokağı 0 1,753 30-07-2010, 14:20
Son Yorum: eğitimsokağı
  Uyum ve davranış sorunları tuba86250 0 2,591 26-04-2009, 14:35
Son Yorum: tuba86250Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe