Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?..
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
hakkıyla , kazananlar , ne , olacak?

Konu: 4,865
Mesaj: 13,414
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

2010 KPSS’ye ilişkin iddiaların güçlenmesi üzerine, sınav sorularının önceden ele geçirildiğini öne süren memur adayları ikiye bölündü. Bir grup, kopyacılar yüzünden hak ettiği puanı alamadığını savunarak sınavın iptalini isterken, diğer grup bu isteğe ateş püskürerek, aynı stresi tekrar yaşamak istemediklerini, sadece kopya çekenlerin sınavının geçersiz sayılması gerektiğini savundu.

Günlerdir Türkiye’nin gündemini meşgul eden KPSS iddiaları, Cumhurbaşkanlığı, Meclis, YÖK Denetleme Kurulu ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından araştırmaya değer bulununca, yeni bir tartışma konusu ortaya atıldı. Seslerine duyurmak için medyayı ve ilgili devlet kurumlarını elektronik posta yağmuruna tutan KPSS’zedeler, ‘kopyanın kanıtlanması halinde ne olacak?’ konusunda ikiye bölündü. Her iki grupta elektronik posta yoluyla sınavın akibetinin istedikleri gibi sonuçlanması için ayrı ayrı kampanya başlatmış durumda.

‘İptal edilmesin diyenler’

Bir kesim sınavın iptaline şiddetle karşı çıkarak, “Aylarca sınav stresi yaşadık, ders çalıştık. Aynı bunalımı tekrar yaşamak istemiyoruz. Sadece kopya çektiği tespit edilen adayların sınavı iptal edilsin, bize dokunulmasın” derken, sınavın iptalini isteyenlerin düşük puanlı adaylar olduğunu puanlarını yükseltebilmek adına böyle bir talep içinde bulunduklarını savunuyor.

İptal edilsin diyenler

Sınavın iptalini isteyen grupsa, “Kaç kişiye soruların sızdırıldığı belli değil. Bunu nasıl tespit edecekler. Onlar olmasaydı biz daha yüksek puan alabilirdik, sınav mutlaka iptal edilmeli” görüşünü dile getiriyor.

YÖK Denetleme Kurulu ise KPSS’ye ilişkin incelemelerini sürdürüyor. Kurul, iddialara açıklık kazandırmak için inceleme kapsamını 5 bin kişiye kadar genişletti. Adayların soru kitapçıklarını, cevap anahtarlarını, geçmiş sınav sonuçlarını ve alanlarını da dikkate alarak yapılan incelemenin ilk kanaati destekler nitelikte olduğu belirtildi. Yetkililer, “Bazı bilgiler elde ettik. Ortada bir sorun olduğu kesin ancak bunu ortaya çıkaracak kanıtlara ulaşmaya çalışıyoruz. İlk kanaatimiz kopya ve bunu YÖK Genel Kurulu’na da ilettik” değerlendirmesi yaptı. Denetleme Kurulu’nun raporunu 2-3 güne tamamlayacağı dile getirildi.

Bu arada Savcılık tarafından yürütülen soruşturma da sürüyor. Soruşturma kapsamında, ÖSYM’den sınav güvenliğinin nasıl sağlandığı, sınavların nasıl organize edildiğine yönelik bilgi alındığı ve YÖK Denetleme Kurulu’nun raporunun beklendiği öğrenildi. Savcılığın, kendisine gönderilen sınava giren adaylar ve ÖSYM personeli hakkındaki bilgilerle bir iskelet yapı oluşturmaya çalıştığı, bu iskeletin alacağı şekle göre gerekirse hakkında şaibe olan adayların ifadesine başvurulacağı belirtildi.

MEB de inceliyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın da dört koldan yürütülen incelemeler kapsamında olaya el koyduğu gelen bilgiler arasında. Buna göre, Bakanlık bazı il milli eğitim müdürlüklerinden KPSS kurslarında görevli eğitim personeli ve eğitim alan öğrencilere yönelik bilgi istedi. Bu çalışma da Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce yürütülüyor.

‘Artık şüphemiz kalmadı

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise dün Radikal’e sınav sorularının önceden sızdırıldığını kanıtlayacak delillere ulaştıklarını belirterek, “Artık şüphemiz kalmadı. Elimizde çok ciddi belgeler var. Sınav soruları kuryelere teslim edilmeden önce servis edilmiş. Elimizdeki belgeleri Pazartesi günü Savcılık, ÖSYM, YÖK Denetleme Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu ile paylaşacağız. Bundan sonrası zaten çorap söküğü gibi gelecek, olay kısa zamanda çözülecektir” dedi. Koncuk, bugün elindeki belgeleri kamuoyuyla paylaşmaya hazırlanıyor.

Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

iptal edilmesse hakkıyla yuksek puan alanlar da mağdur olacak.. virgüllerden sonraki rakamların bile önem arzettiği bir sınav kpss. bence kesinlikle iptal edilmeli...
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

konuyu bence değilde, hukuk çerçevesinde değerlendirmek lazım. delili olmayan her iddia asılsızdır. ama delile ulaşılırsa tamam. bence kopya çektiği ispat edilenler iptal edilmeli. ve göz yuman yetkililer cezalandırılmalı.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.
Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

kopya cekildiği ispatlanırsa BENCE tüm sınav iptal olmalı.. cünkü tüm kopya cekenleri tespit etmek cok zor olur..
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

her halikarda çalışıp emek verenlere yazık oldu.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.
Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

cok güzel bir söz aklıma geldi..

bir ağacta 1 milyon kibrit cıkar, 1 kibrit 1 milyon ağacı yakar..

eger sınav iptal olmazsa esas hakkıyla calışanlara yazık olacak.. virgülle batı yerine doğuya atanacak belki.. yada üstteki tercih yerine alttakine atanacak.. sıralaması değişecek.. eğer iptal olmazsa ileriki yıllarda kopyaya tesvikte olabilir bu..
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. ,Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. Öğretmen Forumu,Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. yükle,Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. download,Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. indirmek istiyorum,Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. ödev yükle,Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. bedava, Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. ÖDEV İNDİR,Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Hakkıyla Kazananlar Ne Olacak?.. eğitimHakkıyla Kazananlar Ne Olacak?..dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Eğitim Sistemi Nasıl Olacak? sirlimen 0 30 20-05-2019, 13:37
Son Yorum: sirlimen
  2017 Şubat Ataması Olacak mı? sirlimen 0 894 24-12-2016, 18:53
Son Yorum: sirlimen
  Ödev Dozunda Olacak sirlimen 1 868 24-02-2016, 15:13
Son Yorum: baba_can
  Artık Atamalar Şubatta mı Olacak? sirlimen 0 1,433 11-02-2016, 11:04
Son Yorum: sirlimen
  Çocuğunuz hangi okula kayıt olacak? sirlimen 0 1,328 03-07-2015, 13:17
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe