Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sanatlar , ve , spor , liseleri , için , başvurular , 15 , 24 , haziran , tarihlerinde

Konu: 4,885
Mesaj: 13,426
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde okul müdürlüklerine yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan illere gönderilen genelgeye göre, güzel sanatlar ve sporliselerinin 9. sınıflarına öğrenci alınmasına ilişkin işlemler, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde Bakanlıkça ilan edilecek kontenjanlara göre gerçekleştirilecek.
      
Ortaokul ve imam hatip ortaokulunun 8. sınıfını bitirenler, öğrenim belgesi, dilekçe ve bir fotoğraf ile öğrenim görmek istedikleri okul türlerinden sadece birinin okul müdürlüğüne, doğrudan veya posta yoluyla başvuracak. Postadaki gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.
      
Okul müdürlüklerince sınav giriş belgesi düzenlenecek ve alanlara göre sınava girecek öğrenci listeleri, 25-26 Haziran'da okulda ve internet sayfasında ilan edilecek.
      
Öğrenci seçimi için yetenek sınavı, bölümler bazında komisyonlar marifetiyle 29 Haziran-3 Temmuz'da tek aşamalı gerçekleştirilecek.
      
Öğrenci seçimi, yetenek sınavının yüzde 70'i ile yüzlük sisteme dönüştürülen ortaöğretime yerleştirme puanının yüzde 30'u alınarak 100  tam puan üzerinden yapılacak. Yetenek sınavında 50 puan barajının altında kalan öğrenciler, başarısız sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacak.
      
En yüksek puandan aşağıya doğru yapılan sıralamaya göre, bölümler bazında belirlenen kontenjan kadar asil ve yedek liste, 3 Temmuz mesai bitiminde okulda ve internet sayfasında ilan edilecek. Kayıtlar, 6-7 Temmuz'da e-Okul sistemi üzerinden yapılacak.
      
Açık kontenjan bulunması durumunda öğrenciler, yedek listeden puan sırasına göre tespit edilecek. Bu isimler 8 Temmuz'da okulda ve internet sayfasında ilan edilecek, ayrıca velilerine bildirilecek.
      
Yedek liste kayıtları 9 Temmuz'da
      
Yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları 9 Temmuz'da yapılacak. Buna rağmen açık kontenjan bulunması durumunda yedek listeden öğrenci kayıtlarına devam edilecek ve 10 Temmuz'da kayıt işlemleri tamamlanacak.
      
Açık kontenjanı bulunan ancak yedek listesinde yeterli sayıda öğrencisi bulunmayan okullar ile yedek listesi olmayan okullar, 13-15 Temmuz'da aynı usulle sınav yaparak açık kontenjan kadar öğrenci kaydedecek, böylece kayıt sürecini tamamlayacak.
      
Bu okullara kayıt yaptıranlardan, tercihleri doğrultusunda farklı tür bir okula yerleşen öğrenciler, güzel sanatlar lisesi veya spor lisesindeki kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacak.
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde ,Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde Öğretmen Forumu,Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde yükle,Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde download,Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde indirmek istiyorum,Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde ödev yükle,Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde bedava, Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde ÖDEV İNDİR,Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Güzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerinde eğitimGüzel sanatlar ve spor liseleri için başvurular, 15-24 Haziran tarihlerindedosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Icon4 SBS Liseleri Hakkında Bilgiler eğitimsokağı 0 2,664 07-03-2010, 0:31
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe