Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Görünmeyen Bağlar...
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
görünmeyen , bağlar

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

İçi kıpır kıpırdı ama dışarıdan çok sakin görünüyordu. Mesela olanca yavaşlığıyla sokmuştu anahtarı deliğe,açmıştı kapıyı ve yine gayet sakin bir şekilde çıkarmıştı üstündeki fazlalıkları. Hemen masasının başına oturdu.Günlüğünü aldı eline. Artık sakinliği kalmamıştı. İlk günlük yazmaya başladığı gün geldi aklına.Ortaokuldaydı. O gün öğretmen günlük yazmalarını önermişti öğrencilerine. Eğer günlük yazarlarsa ve bunu alışkanlık edinirlerse hem yazma yeteneklerinin hem de kendini anlatma yeteneklerinin gelişeceğini söylemişti. Bir an gülümsedi. Haklı çıkmıştı öğretmeni. Evet, kendini daha iyi anlatıyordu artık, ama sadece yazarak, sadece günlüğüne. Yalnızlık içini burdu biraz ve hemen kendini toparlayıp yazmaya başladı.

Sevgili günlük,
Aslında sana bugün vefasızlıktan bahsedecektim. Ben ki hayatıma giren her kişiye bağlanıp, onları kaybetme düşüncesinin verdiği cesaretsizlikle daima vefasızlığa uğrayan oldum hayatta, aynı zamanda belki de dünyanın görebileceği en vefalı kişi oldum, kim bilir. Aklımdan geçenleri sen de biliyorsun, çünkü senden hiçbir sırrımı saklamıyorum. Duymak istiyorsan, bir kere daha söyleyeyim, evet, sen benim dostumsun.

Biliyorsun aklımdan geçenleri. Bir gün gelir ve ben bütün yaşadıklarımdan utanabilirim, bu dengesiz halimle umutsuzluğuma kızıp, bana yaşattığı cinnetle seni bir ateşe fırlatabilirim. Ama dostum, biliyor musun, bunu bir tek sana yapmaya cesaret edebilirim. Çünkü farkındayım incinecek bir ruhun olmadığının. Keşke olsaydı..

Sevgili günlük,
Bugünkü heyecanım sana şimdiye kadar verebileceğim en büyük sırrı keşfetmem. İşte açıklıyorum sürprizi: ben bugün hayatın sırrını keşfettim. Artık kafayı yastığıma koyduğumda binlerce düşünce ve ayrıntıya takılıp uykumdan fedakarlık etmem gerekmeyecek. Artık sürekli her ayrıntıyı kalbime çivi gibi çakmak zorunda kalmayacağım. Artık ne yapmam gerektiğini biliyorum.

Sevgili günlük,
Hayat anlıkmış. Her şey (nesne, canlı vs.) birbirine görünmeyen iplerle bağlıymış. Müthiş bir düzenin ufak parçalarıymışız ve bize düşen sadece o parçadaki görevimizi anlayıp, onu elimizden gelenin en iyisi olacak şekilde yapmakmış.

Sevgili günlük,
Umarım seni kırmadım. Şimdi düşündüm de cinnet anında bile elimden gelenin en iyisi hiç bir zaman seni yok etmek olamaz. Birazdan kitapçıma uğrayacağım. Ve aklıma takılan son şeyi ona soracağım. Cevabı da en çok sana söylemek için sabırsızlanacağım. Ve koşarak geleceğim kapağını açmaya. Görüşürüz...(inşallah!)

Ve günlüğünün kapağını kapattı. Kitapçısına gitmek üzere evden çıktı. Kitapçısı onu sadece okuduğu kitaplardan tanıyordu. Ve ara sıra onun aklına takılan garip sorulara cevap veriyordu, kendince tabii. O ise kitapçısına bilge demeyi seviyordu.

Kapıdan girer girmez aklında bir soru olduğunu anladı kitapçı. Gülümseyerek baktı. Hiç uzatmadan lafa girdi kız:

-Görünmeyen bağlar var. Ben hangi elimle hangisini tutmam gerektiğini nasıl bileceğim?

Sonra her zamanki gibi masum ve sıcak bir gülümsemeyle cevap geldi:

-Düşünen kalbinin eliyle, ona en yakın olanı seçip Görünmeyen'e sığınacaksın!

alıntı

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Görünmeyen Bağlar... ,Görünmeyen Bağlar... Öğretmen Forumu,Görünmeyen Bağlar... yükle,Görünmeyen Bağlar... download,Görünmeyen Bağlar... indirmek istiyorum,Görünmeyen Bağlar... ödev yükle,Görünmeyen Bağlar... bedava, Görünmeyen Bağlar... ÖDEV İNDİR,Görünmeyen Bağlar... YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Görünmeyen Bağlar... eğitimGörünmeyen Bağlar...dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe