Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
giyim , yardımı , 187 , lirayı , geçmeyecek

Konu: 4,852
Mesaj: 13,401
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Memurlara yılda bir defa verilen giyim yardımının nakit olarak ödenmesi kararından sonra Maliye Bakanlığı, memurun giyecek yardımına ilişkin tarifeyi yeniledi.

Buna göre memurlar 137 ile 187 lira arasında nakit giyim yardımı alacak. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yayımladığı genelgeye göre, kurum ve kuruluşlar üst limiti belirlenmiş giyecek yardımını ayni veya nakdi olarak personeline verecek.

Nakit para olarak yapılacak ödemelerden Gelir Vergisi ve Damga Vergisi kesintisi yapıldıktan sonra geri kalan tutar ilgili personele ödenecek. Azami fiyat listesi hazırlayan bakanlık, takım elbise alımı için 106,9 liralık üst sınır belirledi. Ayakkabı için 30,2 TL ayrılırken, memurun eldiveninin de 2,59 lira olması kararlaştırıldı.


Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yayımlanan genelgeye göre yardımcı hizmetler sınıfında bulunan personele ise sadece giyim eşyası olarak takım elbise ve ayakkabı verilecek ve bunun da toplam tutarı 137,1 lira olacak. Kadro unvanı şoför olan personele verilecek giyim eşyası ise takım elbise, tulum, ayakkabı, yağmurluk, atkı ve eldiven olarak belirlendi. Bunların kullanma süresi ise yağmurluk için iki, atkı için üç ve diğer giyim eşyaları için bir yıl olacak. Memurlara yapılacak giyecek yardımını belirleyen yönetmelik Bakanlar Kurulu kararıyla yapılan değişiklik sonrasında emniyet hizmetleri sınıfında bulunanlar ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı'nda görev yapan personeli kapsamıyor.

ERCAN BAYSAL ANKARA
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek ,Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek Öğretmen Forumu,Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek yükle,Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek download,Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek indirmek istiyorum,Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek ödev yükle,Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek bedava, Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek ÖDEV İNDİR,Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Giyim yardımı 187 lirayı geçmeyecek eğitimGiyim yardımı 187 lirayı geçmeyecekdosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe