Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


gençlerin ilk tercihi öğretmenlik
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
gençlerin , ilk , tercihi , öğretmenlik

Konu: 4,842
Mesaj: 13,391
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009


Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği'nin (TÖDER) 224 bin 350 öğrenci ile yaptığı anket çalışması ilginç sonuçları ortaya çıkardı. Ankete göre öğrencilerin yüzde 45'i ÖSS'ye hazırlık sürecinde ailesinin kendisine daha anlayışlı davranmasını isterken, yüzde 37'si ailesinin diğer öğrencilerle kıyaslama yapmasını istemiyor.

Anket sonuçlarına göre öğrenciler, üniversiteye giriş sisteminin değişmesini isterken en fazla okumak istedikleri bölümün öğretmenlik olduğunu ifade etti.

TÖDER Akademik Direktörü Prof. Dr. Adil Çağlar koordinatörlüğünde mayıs ayında üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik yapılan anketin sonuçları açıklandı. Ankete katılan öğrenciler, üniversiteye giriş, tercihler ve sınav sistemiyle ilgili görüşlerini belirtti.

"ÖSS'nin yeteneğimi ve ilgimi ölçeceğine inanıyorum." yargısına öğrencilerin yüzde 54'ü 'hayır' cevabını verdi. Bu durum için Prof. Dr. Adil Çağlar, "ÖSS, eğitimsel katkı bakımından öğrencinin gözünde tam bir angaryaya dönüşüyor. Öğrencilerin üstündeki sınav baskısı bu yüzden daha da artıyor." dedi.

Ankette öğrencilere, "ÖSS'ye hazırlıkta ailenizden beklentileriniz nelerdir?" şeklinde bir soru yöneltildi. Öğrencilerin yüzde 45'i bu soruya 'daha anlayışlı olmalı' yorumunu yaptı. Öğrencilerin yüzde 37'sinin ise 'Ailem beni diğer öğrencilerle kıyas etmemeli' diye cevap vermesi dikkat çekti.

Prof. Dr. Adil Çağlar, çıkan sonuca, "Aileler bu dönemde çocuklarına çok da anlayışlı davranmıyor. Özellikle bu durumdan en çok kız öğrenciler şikâyetçi. Kız öğrencilerin 39,7'si bu dönemde ailelerinden daha fazla anlayışa ihtiyaç duyuyor. ÖSS'ye hazırlanan öğrencilerin en önemli beklentileri, anlayışlı bir anne-baba ve aile ortamı. Bu konuda ailelerin eğitilmesi gerekir." yorumunu yapıyor.

Öğrenciler, üniversitede okumak istedikleri bölüm olarak da yüzde 18,5 oranında öğretmenliği işaretlerken öğretmenliği yüzde 14,5 oranla mühendislik takip ediyor. Çağlar, bu sonuca, "Öğrenciler program tercihi yaparken iş garantili meslekleri tercih ediyor." diyor.

kullan

Etiketler: üniversite gençlik öğretmen

Zaman
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

öğretmenliği beğenmeyen öğretmenler bir kez daha düşünün.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

gençlerin ilk tercihi öğretmenlik ,gençlerin ilk tercihi öğretmenlik Öğretmen Forumu,gençlerin ilk tercihi öğretmenlik yükle,gençlerin ilk tercihi öğretmenlik download,gençlerin ilk tercihi öğretmenlik indirmek istiyorum,gençlerin ilk tercihi öğretmenlik ödev yükle,gençlerin ilk tercihi öğretmenlik bedava, gençlerin ilk tercihi öğretmenlik ÖDEV İNDİR,gençlerin ilk tercihi öğretmenlik YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,gençlerin ilk tercihi öğretmenlik eğitimgençlerin ilk tercihi öğretmenlikdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aday Öğretmenlik Sınav Sonuçları Açıklandı sirlimen 0 1,270 02-11-2015, 23:52
Son Yorum: sirlimen
  Adaylık Öğretmenlik Sınavı Soru ve Cevapları sirlimen 0 1,103 12-10-2015, 23:09
Son Yorum: sirlimen
  Yeni öğretmenlik modeli nasıl olacak? sirlimen 0 1,330 06-05-2012, 17:10
Son Yorum: sirlimen
  Uzman öğretmenlik için bekleyenlere müjde... betşe 0 1,585 15-06-2011, 17:40
Son Yorum: betşe
  Gençlerin Emekleri ne Olacak? sirlimen 0 1,238 13-09-2010, 15:39
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe