Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


eski tapınak yazıtı
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
eski , tapınak , yazıtı

Konu: 162
Mesaj: 1,250
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

ESKİ BİR TAPINAK YAZITI


Gürültü ve patırtının ortasında sükunetle dolaş;sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış.Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun.Bağışla ve unut.Ama kimseye teslim olma,içten ol; telaşsız, kısa, ve açık seçik konuş.Başkalarına da kulak ver.Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle onları;çünkü dünyada herkesin bir öyküsü vardır.

Yalnız planlarının değil,başarılarının da tadını çıkarmaya çalış.İşinle, ne kadar küçül olursa olsun ilgilen. Hayattaki dayanağın odur. Seveceğin bir işi seçersen yaşamında bir an bile çalışmaz olmazsın. İşini öyle sev ki başarıların bedenini ve yüreğini güçlendirirken verdiklerinle de yepyeni bir hayata başlamış olacaksın.
Olduğun gibi görün ve göründüğün gibi ol. Sevmediğin zaman sever gibi yapma.Çevrene önerilerde bulun ama hükmetme. İnsanları yargılarsan, onları sevecek zamanın olmaz. Ve unutma ki kumsaldaki tek bir kum tanesinden daha fazla değilsin.

Aşka burun kıvırma sakın;o çöl ortasında yemyeşil bir bahçedir.O bahçeye layık bir bahçıvan olmak için her bitkinin sürekli bir bakıma ihtiyacı olduğunu unutma.
Kaybetmeyi ahlaksız bir kazanca tercih et. İlkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer. Bazı idealler o kadar değerlidir ki o yolda mağlup olman bile zafer sayılır.Bu dünyada bırakacağın en büyük miras dürüstlüktür.

Yılların geçmesine öfkelenme; gençliğine yakışan şeyleri gülümseyerek teslim et geçmişe. Yapamayacağın şeylerin yapabileceklerini engellemesine izin verme. Rüzgarın yönünü değiştiremediğin zaman yelkenlerini rüzgara göre ayarla.Çünkü dünya,karşılaştığın fırtınalar değil , gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir. Ara sıra isyana yönelecek olursan da hatırla ki evreni yargılamak imkansızdır. Onun için kavgalarını sürdürürken bile kendinle barış içinde ol.

Hatırlar mısın doğduğun zamanları;sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyorlardı. Öyle bir ömür geçir ki herkes ağlasın öldüğünde. Sen mutlulukla gülümse, sabırlı, şefkatli, bağışlayıcı ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin. Görmeye çalış ki, bütün pisliğine ve kalleşliğine rağmen dünya yine de insanoğlunun biricik güzel mekanıdır.

Hidayet ERDOĞAN / http://www.rehberlik.com adresinden alınmıştır.

Cevapla
.
Konu: 2
Mesaj: 54
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Türük Oguz begleri, budun eşiding. Üze tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türük budun, ilingin törüngin kim artatı udaçı erti ?
Türk Oğuz beyleri, ulusu işitin; üstte gök basmasa, altta yer delinmese, Türk ulusu, ilini töreni kim bozabilecekti ?
orhun abideleri

Cevapla
.
Konu: 2
Mesaj: 54
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Türük budun tokurkak sen. Açsar tosık ömez sen, bir todsar açsık ömez sen.
Türk ulusu tokluğun değerini bilmezsin. Acıksan tokluk düşünmezsin. Bir doysan açlığı düşünmezsin.orhun abideleri türklerin karakteristik özelliklerini gösterir musty hocam sen buna dahil değilsin galiba(:

Cevapla
.
Konu: 162
Mesaj: 1,250
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

neden acaba:)

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

eski tapınak yazıtı ,eski tapınak yazıtı Öğretmen Forumu,eski tapınak yazıtı yükle,eski tapınak yazıtı download,eski tapınak yazıtı indirmek istiyorum,eski tapınak yazıtı ödev yükle,eski tapınak yazıtı bedava, eski tapınak yazıtı ÖDEV İNDİR,eski tapınak yazıtı YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,eski tapınak yazıtı eğitimeski tapınak yazıtıdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Icon2 ESKİ FOTOĞRAFLAR N@RKOZ 1 1,446 07-04-2010, 12:59
Son Yorum: DİLEK
  Eski Aşklarda Kalmış Sevgiliye... eğitimsokağı 0 1,560 25-05-2009, 0:44
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe