Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Eski Kitaplar Değerlendirildi
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
eski , kitaplar , değerlendirildi

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

MEB öğrencilere dağıttığı ücretsiz ders kitapları toplanıp satılarak, 2 milyon 390 bin TL gelir elde edildi.
MEB'in 'Ücretsiz Ders Kitabı Projesi' kapsamında öğrencilere dağıttığı kitapların ve diğer atık kağıtların geri dönüşümünün sağlanarak ekonomiye kazandırılmasına yönelik çalışma yapıldı.

Çalışma kapsamında, ilköğretim ve ortaöğretim okulları, okutulan ders kitaplarından kullanılmış, okutulma süresi dolmuş ve programları değişmiş olanlar ile öğrencilerin defterlerini, evde ve okulda biriken kullanılmış kağıtları topladı. Hammadde olarak değerlendirilmek üzere toplanan ve 14 bin 500 tonu bulan kitap, defter ve atık kağıtlar, okul idareleri tarafından il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edildi. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde oluşturulan komisyonlar, toplanan kağıtların satışını gerçekleştirdi. Satıştan, Türkiye genelinde toplam 2 milyon 390 bin TL gelir elde edildi.

Mevzuata göre elde edilen gelir, okulların ihtiyaçları ile maddî durumu yetersiz öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılmak üzere, teslim edilen kağıt miktarı oranında her bir okulun Okul Aile Birliği hesabına aktarılıyor. Okutulma süresi sona ermeyen ve kullanılabilir durumdaki ders kitapları ile öğretmen kılavuz kitapları ise okul kütüphanelerine konuluyor.

Cevapla
.
Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

okulda kalsa daha yararlı olurdu.. öğrencilere proje-performans için verilen ödevlerde gerek yazı gerek resim bulma acısından cok işime yarıyordu...
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Eski Kitaplar Değerlendirildi ,Eski Kitaplar Değerlendirildi Öğretmen Forumu,Eski Kitaplar Değerlendirildi yükle,Eski Kitaplar Değerlendirildi download,Eski Kitaplar Değerlendirildi indirmek istiyorum,Eski Kitaplar Değerlendirildi ödev yükle,Eski Kitaplar Değerlendirildi bedava, Eski Kitaplar Değerlendirildi ÖDEV İNDİR,Eski Kitaplar Değerlendirildi YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Eski Kitaplar Değerlendirildi eğitimEski Kitaplar Değerlendirildidosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik soruları yanıtladı sirlimen 0 2,086 21-06-2009, 18:45
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe