Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
eğitim , döneminde , hiçbir , ders , boş , geçmeyecek

Konu: 4,848
Mesaj: 13,397
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, KPSS'de yaşanan kopya skandalı sebebiyle 30 bin öğretmen atamasının yapılamamasının eğitimi aksatmayacağını söyledi. Okullarda herhangi bir kadro açığının bulunmadığını belirten Çubukçu, personel ihtiyacını telifli ve vekil öğretmenlerle kapattıklarını açıkladı. Çubukçu, "Eğitim öğretim yılında hiçbir ders boş geçmeyecek." dedi.

Fatih Üniversitesi, Bakan Çubukçu'nun katıldığı bir törenle yeni akademik yılına 'merhaba' dedi. Burada yaptığı konuşmada yükseköğretimin toplumun kalkınmasında oynadığı önemli role dikkat çeken Çubukçu, bazı çevrelerin 'tabela üniversitesi' şeklinde eleştirdiği yeni üniversitelere sahip çıktı: "Bugün üniversitelerin açılmasına muhalif olanlar, 1960'ta da 'liseleri açmayın' diyorlardı. Ama eğitim bu bakış açısıyla kısıtlanamayacak kadar önemli." Halihazırda 154 üniversitenin olduğunu ancak bu sayının yetersiz olduğunu belirten Bakan, yükseköğretim yatırımlarının devam edeceğini söyledi. Çubukçu, Türkiye'de 2001'de toplam 76 üniversite olduğunu, bugün bu sayının 102 devlet, 52 vakıf olmak üzere 154'e çıktığını belirtirken, yükseköğretimde okullaşma oranında yüzde 56 ile kalkınma planında hedefledikleri noktayı yakaladıklarını vurguladı. Son 3-4 yılda devlet ve vakıf üniversitesi sayısındaki patlamanın, Türkiye'nin gelecek için yaptığı en önemli yatırımlardan biri olduğunun altını çizerek, 2008 itibarıyla Türkiye'de yükseköğretim mezunlarının yüzde 10'dan yüzde 20'ye yükseldiğine dikkat çekti.

Çubukçu, referandumdan umduğunu bulamayan kesimlerin 'eğitim boykotu' başlatmasına da sert tepki gösterdi. Çocukların siyasi propagandalara alet edilemeyeceğini dile getiren Çubukçu, velilere "Tehdit ve baskıya boyun eğmeyin. Boykota uymayın." çağrısı yaptı. Bakan, "Çocukların korunması önce ailelerin, sonra da devletin sorumluluğu. Ama aileler bu görevi yerine getirmiyorsa ve tam tersine çocuklarını şiddet ve istismara açık bırakıyorsa biz gerekeni yaparız. Çocukların okuldan alıkonulması halinde Milli Eğitim Kanunu'na göre para cezası ve Çocuk Koruma Kanunu'na göre yaptırım cezaları uygulayacağız." dedi. Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan da üniversitelerin sadece eğitim ve öğretim değil, insan ve toplumun her ihtiyacıyla ilgilenmesi gerektiğini vurguladı.

ZAMAN
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek ,Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek Öğretmen Forumu,Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek yükle,Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek download,Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek indirmek istiyorum,Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek ödev yükle,Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek bedava, Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek ÖDEV İNDİR,Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Eğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek eğitimEğitim döneminde hiçbir ders boş geçmeyecek dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Okul Müdürü Odaları 32 metrekareyi Geçmeyecek sirlimen 0 1,764 30-03-2012, 16:42
Son Yorum: sirlimen
  Herşeyi anlatan hiçbir şey öğretemeyen eğitim sirlimen 1 1,768 22-10-2010, 17:41
Son Yorum: sirlimen
  Eğitim çalışanlarının katılacağı eğitim şurası sirlimen 0 1,728 03-03-2010, 19:20
Son Yorum: sirlimen
  Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, Londra'da eğitim projelerini anlattı akıncıbeyi 0 1,940 13-01-2010, 23:50
Son Yorum: akıncıbeyiKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe