Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
doğudaki , öğretmenin , aldığı , ücret

Konu: 4,842
Mesaj: 13,391
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Sayın Çubukçu seçim öncesi demeçlerinde, Doğu ve Güneydoğu'daki öğretmenliği cazip hale getirmek için planlarını açıklarken şöyle diyor: “Bu bölgelerde görev yapmayı daha cazip hale getirmek için çalışma yapıyoruz. Farklı ücret ödeyerek, deneyimli öğretmenler için cazip hale getirmek istiyoruz. Zaten diğer bölgelerden daha fazla ücret alıyorlar ama bir takım desteklerle bunu daha da cazip hale getirmek istiyoruz."

Bakan Hanım, memleketimizde öğretmen sorunlarına ilişkin bir duyarlılığın olmadığını bildiği için söylediği sözün ne kadar doğru olduğunu da merak etmiyor zaten. Çünkü insanlar yetkili kişilerden duyduklarına inanır ve işin doğrusunu araştırmaz.

Hemen düzelteyim: Doğu ve Güneydoğu'da ya da Türkiye'nin herhangi bir yerindeki zorunlu hizmet yerinde görev yapan öğretmenin maaşı, diğer öğretmenlerin maaşından yüksek değildir; maaş dışında da verilen farklı bir ek ücret de yoktur.

Diyeceksiniz ki: Çubukçu niçin böyle bir gaflete düştü?

El-cevap: a) Seçim öncesi oy için her yol mubahtır... b) Kamuoyundan "eğitimle alakası yoktu, ama yine de iyi bir Milli Eğitim Bakanı oldu" sözünü işitmek... c) Bilmemek, öğrenmemek, yanlış kişilerden danışmanlık almak...

İşin en kötü tarafı şu: 24 Kasımlarda, Kurum İdari Kurullarında, vb. bir sürü vaat sıralanır. Bu vaatler yapılmış gibi basına paslanır. Hatta Bir-Sen'dika da bu işi maşası olur. O Bir-Sen'dika da öğretmenlere "Bakın neler aldık, neler..." yalanını atar. Vesselam... Sayın Çubukçu'nun bu yeni şaheser lafı da bu örneklerdeki gibidir. Kamuoyunu yanıltmakla kalmaz, üstelik "Bak sen şu öğretmen bozmalarına, dünyanın parasını alıyorlar; yine de sızlanıyorlar" düşüncesinin yaygınlaşmasına hizmet eder.

Doğudaki* Tecrübeli Öğretmen Meselesi

Sayın Çubukçu “O bölgelerdeki çocukların eğitim kalitesini yükseltmek için proje geliştiriyoruz. Oralarda öğretmenler genç ve tecrübesiz oluyor. Kısa süre sonra farklı yerlere geçiyorlar." demiş.

Alın size bir gaf daha!

2010 yılında öğretmenlere zorunlu hizmet affını çıkaran Sayın Çubukçu! Siz, büyük sendikalarla birlikte o affı çıkardığınızda, Doğu'daki birçok okulda öğretmen kalmadı. Üstelik Batı'dan da doğuya giden öğretmen olmadı. Tecrübeli öğretmenlerin -zorunlu hizmet için bile olsa- Doğu'ya gitmesini engellediniz. 2014 yılına kadar Doğu'ya sürekli ilk atamayla (yani tecrübesiz) öğretmen gönderebileceksiniz. Doğu'da görev yapan öğretmene ücret farkı diye vereceğiniz para 20 TL'yi geçmez; o parayla da hiçbir tecrübeli öğretmeni dağın başına gönderemezsiniz.

(*Buradaki 'doğu' kavramıyla kastedilen 'zorunlu hizmet bölgeleri'dir)

Abbas YÜKSEK
personelmeb.net@gmail.com
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

diyecek söz yok ...
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.
Konu: 4,842
Mesaj: 13,391
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Öğretmen sıkıntısı çekilen yerler, ek ücret ile cazip olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere yönelik önemli bir çalışmanın startını verdi. Bazı bölgelerde öğretmen istihdamında sıkıntı yaşayan bakanlık, bu sorunun çözümü için harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı, başta Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu olmak üzere, öğretmen açığı olan yerlere tecrübeli öğretmenlerin istekleriyle atanmalarını sağlamak amacıyla bir çalışma başlattı. Edinilen bilgiye göre; Türkiye genelinde öğretmen sıkıntısı çekilen yerler, 'ek ücret' ile cazip hale getirilecek. Bakanlık tarafından tespit edilecek zorunlu çalışma bölgelerinde görev yapacak öğretmenlere, maaşlarının dışında bölgeye ve hizmet yılına göre değişen ilave ücret verilmesi yönünde çalışmalar yapılıyor. Bu ek ücretin 650-750 lira arasında değişeceği belirtiliyor. Rakam ve detaylar ise çalışmaların sonucunda kesinleşecek. Hükümetin 6223 sayılı yetki kanunu çerçevesinde söz konusu düzenlemeyi yapması bekliyor. Konu ile ilgi çalışmaların kısa süre içinde tamamlanması hedefleniyor.

Maaş 3 bin liraya ulaşacak

Halen, 4'ün 1'indeki bir öğretmen, sosyal yardımlar ve ek ödemeler hariç bin 725 TL maaş alıyor. Bu öğretmenimiz Doğu veya Güneydoğu bölgesinde çalışmayı kabul ettiğinde, son çalışmaya göre maaşına 750 TL daha ücret ilave edilecek. Sosyal yardımlar ve ek ders ücretleriyle toplam maaş 3 bin lirayı bulacak.


TAKVİM
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 25
Mesaj: 145
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 25-06-2009


Cevapla
.
Konu: 25
Mesaj: 145
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 25-06-2009

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret ,Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret Öğretmen Forumu,Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret yükle,Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret download,Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret indirmek istiyorum,Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret ödev yükle,Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret bedava, Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret ÖDEV İNDİR,Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Doğudaki Öğretmenin Aldığı Ücret eğitimDoğudaki Öğretmenin Aldığı Ücretdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Icon13 Öğretmenin Önündeki Engeller sirlimen 0 1,113 30-03-2015, 16:10
Son Yorum: sirlimen
Icon8 Darp Edilen Öğretmenin Burnu Kırıldı sirlimen 0 1,269 21-03-2015, 2:17
Son Yorum: sirlimen
  Sınıf Öğretmenlerine Ücret Adaletsizliği sirlimen 0 1,122 20-03-2015, 2:46
Son Yorum: sirlimen
Icon4 Yetiştirme Kursunda Girilen Derslere Ücret Yüzde 100 Artırıldı sirlimen 0 1,827 18-03-2015, 16:00
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe