Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Doğru Olmak
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
doğru , olmak

Konu: 526
Mesaj: 1,937
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

“Doğru olan hiçbir şeyden korkmaz; çünkü doğruların gözle görülmeyen orduları vardır. Doğru yoldan ayrılan kötülüğe anahtar, doğru yolda giden kötülüğe kilit olur.”

(Rehber Varlık)

Dünya yaşamında insanın olgunlaşabilmesi için mutlaka öğrenmesi gereken kavramlardan biridir doğruluk. Doğru olmanın yolu, ölçütü ise: “Yanlış hareket etmemek, hakikatleri ve gerçekleri saklamadan göstermek, yalan söylememek”tir. Doğruluk kavramı kendi içinde çok şey barındırır. “Doğru insan, kendini geliştirerek başkalarına faydalı olmaya çalışan, her yerde ve herşeyde hakkaniyetle davranan, yalan söylemeyen, dürüst, sevgi dolu, hizmeti seven, iyi bir insandır. Kendine güvenli, inançlı, insanlara gerçekleri korkmadan ve cesaretle söyleyendir.” Çünkü o, ilâhi nizamın çizdiği yoldan gidendir. Dolayısıyla “Doğruların gönlünde korkuya yer yoktur. Onlar, herşeyi iyi bilip doğru yaptıklarından, korkmaları için sebep bulamazlar.” diyor bir rehber varlık.

Gözyaşının, sevgisizliğin, açlığın, nefretin ve korkunun hüküm sürdüğü bir dünyada yaşıyoruz. Başkalarının hakkını alarak, kötü yoldan kazanç elde ederek yaşamlarını devam ettirmeye çalışanların sayısı yeryüzünde giderek çoğalmıştır. Sonuçta bu insanlar, doğru yoldan ayrılmış ve her kötülüğe anahtar olmuşlardır. Ayrıca, “Doğru olmayanlar rahatlıkla yalan söyleyebilirler. Onların dili kuvvetli, sözü doğruların sözünden daha inandırıcı olur. Fakat bu doğruları korkutmasın. Çünkü hak doğrularındır” deniyor. Bütün bunları durdurmak, kötülüğe kilit olmak için günümüzde daha fazla doğru insana ihtiyaç vardır. Çünkü insanlık sıkıntıdadır. Onun sıkıntılarını giderecek olan da yine insandır.

Ve yine biz insanlara şöyle sesleniyor rehber varlık; “Doğru bilen.. Doğru gören .. Doğru giden olunuz… Adınız sanınız doğru olsun!. Aslınız doğrudur çünkü.” Ve ayrıca ekliyor; “Doğrunun yolu engelsiz O’na gider.”

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Doğru Olmak ,Doğru Olmak Öğretmen Forumu,Doğru Olmak yükle,Doğru Olmak download,Doğru Olmak indirmek istiyorum,Doğru Olmak ödev yükle,Doğru Olmak bedava, Doğru Olmak ÖDEV İNDİR,Doğru Olmak YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Doğru Olmak eğitimDoğru Olmakdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sen Doğru Ol, Kem Belasını Bulur eğitimsokağı 0 1,334 19-08-2010, 23:06
Son Yorum: eğitimsokağı
  Senin Gibi Olmak Zor Geldi... eğitimsokağı 0 1,286 01-07-2009, 2:39
Son Yorum: eğitimsokağı
  Toprak Olmak İstiyorum... eğitimsokağı 0 1,246 29-05-2009, 1:39
Son Yorum: eğitimsokağı
  Yusuf olmak musty 5 1,576 22-05-2009, 12:07
Son Yorum: Fidansss
  Ömrü Geriye Doğru Yaşasaydın! eğitimsokağı 2 1,459 21-05-2009, 11:31
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe