Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
diyanet , sözlü , sınav , ile , memur , alacak

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Adalet Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden sonra Diyanet İşleri Başkanlığı da, merkezi memur yerleştirme işleminden çıktı.


Diyanet İşleri Başkanlığının teşkilat Kanunu 13 Temmuz 2010 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Kanunun 9. maddesi şu şekildedir:

"MADDE 9- 633 sayılı Kanunun 10 uncu maddesi başlığıyla birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Atama:
MADDE 10- Başkan yardımcıları, Rehberlik ve Teftiş Başkanı, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı müşterek kararla; daire başkanı, hukuk müşaviri, başmüfettiş, müfettiş, iç denetçi ve dinî yüksek ihtisas merkezi müdürü Başkanın teklifi üzerine Başbakan veya ilgili Bakan onayı ile; 23/4/1981 tarihli ve 2451 sayılı Kanun hükümleri dışında kalan diğer personelin atamaları ise Başkan tarafından yapılır.
Milletvekili ve mahalli idareler genel ve ara seçimlerinde aday veya aday adayı olmak üzere görevinden istifa eden Başkanlık personeli, aday gösterilmemeleri veya seçimi kaybetmeleri halinde eski görev yerlerine dönemezler; bunlar kazanılmış hak aylık derecelerine uygun bir kadroya atanırlar.
Görev süresi sona eren Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan ve üyeleri ile Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkan ve üyeleri kazanılmış hak aylık derecelerine uygun başka kadrolara atanırlar.
İl müftüleri ile en az lisans düzeyinde dinî yüksek öğrenim mezunu olan daire başkanları Başkanlık vaizi kadrolarına atanabilir ve Başkanlık tarafından belirlenen yerlerde görevlendirilebilirler. 657 sayılı Kanunun 43 üncü maddesinin (B) bendinin üçüncü fıkrasında belirtilen kadrolara atananlar hakkında uygulanan hükümler, Başkanlık vaizi kadrosuna atananlar hakkında da aynen uygulanır.
Başkanlığın Din Hizmetleri Sınıfına ait kadrolarına Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırasına göre ilk defa açıktan atanacak personel, alım yapılacak her bir unvan için boş kadro sayısının üç katına kadar çağırılacak adaylar arasından Başkanlıkça yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre atanır.
Başkanlık kadrolarına yapılacak atama ve nakil işlemlerine ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenir.”


DİYANETE MEMUR ALIMI NASIL OLACAK?

Bugüne kadar Diyanet İşleri Başkanlığının memur kadroları, ÖSYM tercih kılavuzunda yer almaktaydı. Ancak bundan sonra ilana Diyanet çıkacak ve ilan edilen kadro sayının 3 katı kadar aday sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavın müftülüklerde mi yoksa Başkanlık merkezinde mi olacağına yönetmelik düzenlemesinde karar verilecektir. Ancak büyük bir ihtimalle Adalet Bakanlığının uygulamasında olduğu gibi, taşra birimleri yani müftülükler sözlü sınavları yapacaktır.

eğitim gazetesinden alıntıdır.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak ,Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak Öğretmen Forumu,Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak yükle,Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak download,Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak indirmek istiyorum,Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak ödev yükle,Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak bedava, Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak ÖDEV İNDİR,Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Diyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacak eğitimDiyanet Sözlü Sınav İle Memur Alacakdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  9 üniversite, ilk kez öğrenci alacak sirlimen 0 2,002 12-07-2011, 13:38
Son Yorum: sirlimen
  Kara Harp Okulu Öğrenci Alacak eğitimsokağı 0 2,184 01-05-2010, 23:03
Son Yorum: eğitimsokağı
  MEB Memur Atama ve Nakillerini Durdurdu sirlimen 0 1,864 04-03-2010, 17:09
Son Yorum: sirlimen
  MEB'in Sınav Takvimi:Hangi Sınav Hangi Tarihte sirlimen 0 2,168 10-11-2009, 18:44
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe