Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Ders Arası Reklam
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
ders , arası , reklam

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

- Her öğrencinin yapısı, seviyesi, kapasitesi, öğrenme modeli farklı farklıdır. Bundan dolayı sınıf içinde arzu edilen başarının sağlanabilmesi için bu insani özelliklerin göz önünde bulundurulması gereklidir.Bilimin baş döndürücü bir hızla ilerlemesine paralel olarak insana dair her gün yeni bilgiler öğreniyoruz. Bu bilgilerin ışığında varlığın özü olan insanın derinliklerini keşfedip onu biraz daha iyi tanıyoruz. İyi bir öğretmen, elde ettiği bu yeni bilgiler ışığında öğrenme metotlarını ve öğrencisini daha iyi tanıyıp, bilgi otobanında daha hızlı yol aldırabilir. İnsanın öğrenme özelliklerine dair bu yeni bilgilerden biri de ABD’de ortaya çıktı.New York’un, Madison Caddesi’ndeki ünlü reklam şirketleri, uzun çalışmalardan sonra 5 ile 65 yaşındaki insanların ortalama dikkat toplama süresinin ‘yedi dakika” olduğunu ortaya koydular.

Uzmanların bu konuda yapmış oldukları uzun araştırmaların neticelerine göre konsantrasyon ve öğrenmede verimliliği artırmak için her yedi dakikada bir, değişik şeylere ihtiyaç duyulduğu sonucu ortaya çıkmış.- Bu yüzden de hazırlanan TV programları, yedişer dakikalık bölümler halinde sunulmakta ve her yedi dakikada bir, araya reklamlar girmektedir. Yani 30 dakikalık bir televizyon programında genellikle üç yada dört reklam arası verilir. Böylece reklamın daha fazla akılda kalması sağlanmış olur. Medya ve reklam sektörü uzmanlarının, insan belleğinin bu her yedi dakikada bir, araya ihtiyaç duymasını çok iyi değerlendirdikleri söylenebilir. İşte bu gerçekten hareket eden eğitim uzmanları, farklı farklı seviyelerdeki öğrencilere hitap eden öğretmenlerin, yapmaları gereken şeyin de, ders planlarını yedişer dakikalık bölümler haline getirmeleri olduğunu söylüyorlar. Bu yeni yaklaşım, monoton bir şekilde konferans verir bir tarzdan uzaklaşıp, video ve yazı tahtasının daha çok kullanılmasına, sınıfça tartışmalara, mini imtihanlara, film gösterilerine, testlere ve benzer pek çok şeye imkan tanıyacağı açıktır. Böylece her bir öğrencinin dikkati en azından bir ders saati içinde birkaç kez olmak üzere işlenen derse çekilecektir.

Sonuç olarak, öğrenciler işledikleri konu hakkında bir şeyler görecek, işitecek, böylelikle de işlenen konu daha ilginç bir hale gelecektir. Bunun sonucunda da öğrencilerin başarısı artacaktır.
Sait Çamlıca

Cevapla
(Son Düzenleme: 16-07-2010, 9:11, Düzenleyen: eğitimsokağı.) .

Anahtar Kelimeler

Ders Arası Reklam ,Ders Arası Reklam Öğretmen Forumu,Ders Arası Reklam yükle,Ders Arası Reklam download,Ders Arası Reklam indirmek istiyorum,Ders Arası Reklam ödev yükle,Ders Arası Reklam bedava, Ders Arası Reklam ÖDEV İNDİR,Ders Arası Reklam YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Ders Arası Reklam eğitimDers Arası Reklamdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kardeşler Arası Kıskançlık musty 4 1,992 23-05-2009, 0:12
Son Yorum: bilgeturkKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe