Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu)
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
decroly , sistemi , ilgi , merkezleri , metodu

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu)
Belçikalı Doktor Ovide Decroly tarafından geliştirilmişti. Bu sisteme göre, öğretimde yapay dersler kaldırılmalı, çocuklar doğanın içinde yaşayarak, gözleyerek, yaparak öğrenmelidir. Sistemin bir ders programı yoktur; çocukların ilgisine göre bir takım konular seçilir. Burada önce gözlem yapılır, sonra kaynak kitaplardan bilgiler toplanır, deneyler yapılır. Toplanan bilgi ve tecrübeler yazı, söz veya resimlerle anlatılır. Burada sınav ve not yoktur.

Bu sistemde ders kitabı ve öğretmenin anlatması da yoktur. Çocuklar kendi gözlem, araştırma ve tecrübelerini resim, yazı, model gibi şeylerle kayda geçirerek, âdeta "kendi ders kitabını kendi yazar".

Ali Özdaş. Öğretim İlke ve Yöntemleri

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) ,Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) Öğretmen Forumu,Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) yükle,Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) download,Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) indirmek istiyorum,Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) ödev yükle,Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) bedava, Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) ÖDEV İNDİR,Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Decroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu) eğitimDecroly Sistemi (İlgi Merkezleri Metodu)dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Anlatım (Takrir, Sunma) Metodu eğitimsokağı 0 1,439 12-07-2010, 12:23
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe