Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
çubukçu , dan , kayıt , parası , için , kesin , talimat

Konu: 4,842
Mesaj: 13,391
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Çubukçu, "Hiçbir surette velilerimizden okullara kayıt yaptırırken bir ön koşul olarak bağış yapmalarının istenmemesini ve bu konuda hassas davranılmasını önemle rica ediyorum. Bağış yapmanın ruhuna da aykırı olan bu yaklaşım1dan özenle kaçınılması gerekir" dedi.

Bakan Çubukçu, Bİlkent Otelinde düzenlenen bir toplantı ile 81 ilin Milli Eğitim Müdürü ile biraraya geldi. Çubukçu burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin eğitim alanında hedeflerine ulaşması noktasında yapılacak bütün iyi ve güzel işlerin bizzat takipçisi ve destekçisi olacağını söyledi. 2008-2009 ders yılının 12 Haziran 2009 tarihinde sona ereceğini belirten Çubukçu, başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirildiğini ifade etti. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan öğrenci kayıtları konusunda da İl Milli Eğitim Müdürlerine uyarıda bulunan Bakan Çubukçu, "Hiçbir surette velilerimizden okullara kayıt yaptırırken bir ön koşul olarak bağış yapmalarının istenmemesini ve bu konuda hassas davranılmasını önemle rica ediyorum. Bağış yapmanın ruhuna da aykırı olan bu yaklaşım1dan özenle kaçınılması gerekir" dedi. Gelişmenin ve değişmenin anahtarının eğitim olduğunu vurgulayan Çubukçu, bir ülkenin kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergesinin o ülkenin eğitim sistemi ve bunun ne ölçüde hayata geçirilebildiğini olduğunu söyledi. Son yıllarda eğitim sisteminin geliştirilmesi ve kalitesinin çağdaş standartlara göre yükseltilmesi amacıyla reform niteliğinde düzenlemelen yapıldığını belirten Çubukçu, bu düzenlemelerin hükemet programı y" diye konuştu.

9. Kalkınma Planında yer alan ilke hedef ve amaçlar ile Milli Eğitim Temel Kanunu'nun Genel Amaç ve Temel İlkeleri doğrultusunda etkin ve verimli bir şekilde hayata geçirilmesi çalışmalarının sürdürülmesinin büyük önem taşıdığını kaydetti.

Türkiye'nin eğitim alanında çok ilerleme kaydettiği ancak arzu edilen hedeflere ulaşılabilmiş olmadığının altını çizen Çubukçu, okulöncesi eğitimin bu alanlardan birisi olduğuna dikkat çekti. Erken çocukluk döneminde bulunan çocuklara gereken yatırımı yapmayan ülkelerin bu ihmalin faturasını çok daha büyük maliyetlerle ve bedellerle ödediğini belirten Çubukçu, bu dönemde yapılan yatırım karşılığınında çocukların tüm hayatları boyunca görüldüğünü söyledi.

Bakan Çubukçu, en önemsediği çalışmalardan birisinin de Haydi Kızlar Okula Kampanyası olduğunu belirterek, bu kampanyanın uygulanmasına etkin bir şekilde devam edileceğini ve kız çocuklarının yüzde yüz okullaşması hedefine ulaşmak için yasal yaptırımlara başvurmaktan kaçınılmaması gerektiğini ifade etti. Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin okul müdürlerinin atam yönetmeliğine ilişkin yaşanan yargı sürecine de değinerek, "Yargının iptal gerekçeleri ve sivil toplum kuruluşlarının da önerileri dikkate alınarak eğitim yöneticiliğinin niteliğini artırmaya yönelik yeni bir çalışma başlatılmıştır. Bütün tarafların görüşlerini dikkate alan eğitim kurumlarına yönetici atama yönetmeliği hayata geçirilecektir" diye konuştu.

Etiketler: milli eğitim bakanı nimet çubukçu 81 ilin milli eğitim müdürü kayıt parası

İHA
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

hadi hayırlısı. pek inandırıcı gelmiyor ama....
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

her sene aynı... Bölge dışı alınmayacak kayıt parası alınmayacak komik İstanbul trafiği neden karışıyor o zaman okul sezonunda nereye gidiyor bu servisler Bölge dışı okullara bölge dışı okul demek zaten yüklü kayıt parası demek

Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

aynen sayın velim. her yerde işlem aynı. :(
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat ,Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat Öğretmen Forumu,Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat yükle,Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat download,Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat indirmek istiyorum,Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat ödev yükle,Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat bedava, Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat ÖDEV İNDİR,Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Çubukçu'dan kayıt parası için kesin talimat eğitimÇubukçu'dan kayıt parası için kesin talimatdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çocuğunuz hangi okula kayıt olacak? sirlimen 0 1,308 03-07-2015, 13:17
Son Yorum: sirlimen
  İlk ve Ortaokula Kayıt Sonuçları Açıklandı sirlimen 0 1,527 31-07-2013, 12:10
Son Yorum: sirlimen
  İmam Hatiplere Son Kayıt Tarihi sirlimen 0 2,047 06-08-2012, 3:18
Son Yorum: sirlimen
  MEB'den il Müdürlüklerine talimat: Üniversitelerle yüksek lisans protokolü yapmayın sirlimen 0 1,795 02-08-2012, 20:52
Son Yorum: sirlimen
  MEB; okul, derslik, öğrenci, öğretmen tespitinin yapılması için illere talimat verdi sirlimen 0 1,628 17-04-2012, 10:54
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe