Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
çok , zeki , çocuğunuza , zeki , olduğunu , söylemeyin

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

İngiltere"de yapılan bir araştırma, çocuklara, IQ"sunun arkadaşlarından daha yüksek olduğunu söylemenin ve hissettirmenin olumsuz sonuçlar yarattığını gösterdi.
Prof. Joan Freeman başkanlığında yapılan araştırmada, yaşları 5 ila 14 olan 210 çocuk, 27 yıl boyunca incelendi. Denekler, IQ"su normal çocuklardan daha yüksek olan ve bunu bilen,IQ"su normal çocuklardan daha yüksek olan ancak daha zeki olduğunu bilmeyen ve normal çocuklar olmak üzere 3 gruba ayrıldı.

1974, 1984 ve 2001 yılında ayrıntılı olarak araştırılan deneklerde, normalden daha zeki olan ve bunu bilenlerin yüzde 40"nda, nörotik hastalık, uykusuzluk, sosyal davranış bozukluğu, hoşnutsuzluk ve mutsuzluk gibi psikolojik ve fiziksel rahatsızlıkları olduğu tespit edildi.
Bu gruptaki gençlerin, özellikle uzun süreli ilişkiler kurmakta zorlandığı gözlendi. IQ"su normalden daha yüksek olan ancak bunu bilmeyen ve normal çocuklardan oluşan deneklerde ise benzer sorunların ortaya çıkmadığı görüldü.

Prof. Freeman, problemlere yol açanın yüksek IQ değil, IQ"sunun daha yüksek olduğunu bilmek olduğunu belirtti.

Cevapla
.
Konu: 4
Mesaj: 63
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 01-06-2010

teşekkürler faydalı bir paylaşım oldu.

Benim yeğenim bu yıl tiyatroya başladı (7.5yaşında) kısa rolleri var onları ezberleyemem diyor . Ben de sen zeki çocuksun ezberlersin diye pohpohluyorum cesaretlendirmek için. Ama bu yazıdaki daha ciddi bir durum tabi aynı şey değil . yani benim tutumum normal olsa gerek.

Cevapla
.
Konu: 4
Mesaj: 63
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 01-06-2010

evet tabi bence de. Bizim sınıfta yeğenim gibi zeki ve okumayı okul öncesi kendisi öğrenen çocuk var geçen ritmik saymada 4er sayarken 76da takılmış öğretmen kitapla kafasına vurmuş .sordum :
-ne hissettin mutsuz oldun mu?
-evet eve gelince ağladım
-kitapla vurmasaydı da sen zekisin yaparsın deseydi o derse yine zevkle çalışırdın değil mi?
- evet deyip başını salladı çocuk.

Daha önce de yeğenim " Öğretmen bugün saçımı çekti diye bir laf etmişti.Ben öylesine dokunmuştur deyip ciddiye almamıştım. Abarttı sandım.Ama başka çocuklar da onaylayınca inandım. Hiç sevgi gösteren davranışını duymuyoruz ama . Sabır çok önemli bu işte.Aile sorunları var çocuklara konsantre olamıyor.Başka sınıfta iyi öğretmen var ama herkes onu istiyor Müdür önünü kesemem diye izin vermiyor haklı olarak. Güzellikle söyliycez bakalım.

Cevapla
(Son Düzenleme: 16-10-2010, 2:20, Düzenleyen: ***velinimet***.) .
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

çocukları gaza getirmek lazım. çeşitli yöntemlerle. zeki olduğunu ima etmekte bir yöntemdir. öyle olmasa bile. mutlaka zekice davranmaya başlayacaktır. deneyin.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin ,Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin Öğretmen Forumu,Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin yükle,Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin download,Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin indirmek istiyorum,Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin ödev yükle,Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin bedava, Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin ÖDEV İNDİR,Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Çok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyin eğitimÇok Zeki Çocuğunuza, Zeki Olduğunu Söylemeyindosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne Koruyucu Ne Yarışçı Aile Olun, Çocuğunuza Destek Verin Yeter sirlimen 0 2,156 28-04-2015, 15:50
Son Yorum: sirlimen
  Zeki Çocuklar Neden Başarısız Olur? eğitimsokağı 0 2,145 24-06-2010, 20:50
Son Yorum: eğitimsokağı
  Çocuğunuza düzenli olmayı nasıl öğretebilirsiniz? sirlimen 0 1,550 19-01-2010, 22:58
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe