Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Çocukça Bir Yürek...
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
çocukça , bir , yürek

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Büyüdüğümü fark ettim bugün. Yada büyümek zorunda olduğumu. Herşeyin üstesinden gelmek için büyümek gerektiğini. Toz pembe hayallerimi silip attım. Ayaklarım gerçekler kadar sağlam basmalıymış yere. Öyle gerekmiş omuz omuza cenk etmek için hayatla.


Büyüklerin hayatı, karamsarlık getirdi bana büyüyünce. Herşey alınmıştı elimden, kahkahalarım bile. Tebessümlerimde donup kalmıştı. Zordu hemde çok zordu büyük olmak. Birbir alıp başını gidiyordu her şey. Hep büyümek vardı çocukken hayallerimde. Çocuktunya, kimse önemsemiyordu ya, dertleri biliyor derman olamıyordun ya, hissettiğim acıların yerini mutluluklar kolay kolay alamıyorduya, bütün bunları ters düz etmek için büyümekti hayalim. Ne kadar yanıldığımı büyüdüğümde anladım. Hayat şaka gibiydi. Ağlasammı gülsemmi bilmiyordum olan bitenlere. Tüm bildiklerimi unutmuşum. Sil baştan oldu ezberlerim. Büyümek onunda bir dert olduğunu büyüyünce anladım. Çocukken olan hayallerimide hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceğimi şimdi daha iyi biliyorum.


Çocukluğun gözlerinin önünde perdelendiğinde, çocukça yüreğinin üstüne çekiyorsunya yorganı ve olan biten her şeye kulaklarını tıkıyorsunya, ürkek, tedirgin, içten içe, her şey bitsin diye, daha fazla gömülüyorsunya yatağa, oysa büyüdüğünde de bitmiyor hiç bir şey. Her şey aynı kalıyor.


Vaktinden evvel omuzluyorsun dertleri. Üzerine birbir yıkılıp kalıyor hayaller. Senin hayallerine yer kalmıyor hayatında. Herkesin umudusun çünkü, umutsuzluğunun bile. Omuzlarınız daha bir erken çöküyor yaşıtlarınıza göre. Gözleriniz daha bir donuk bakıyor hayata.
Tebessümleriniz çoktan yarım kalmıştı zaten. Bütün bunlara rağmen birde içinizdeki ince sızı, sızlanıp duruyordur yüreğinizde. Kimse farkında bile değildir olan bitenlerin zaten. Herkesin beklentileri vardır sizden. Sizin beklentilerinizin kimse için önemi yoktur. Suskunsunuzdur. Birazda küskün. Üstüne üstlük birde yüzüne ençok hasret kaldığınız, eğmişse başını yere, bitmişsinizdir. İçin için kaçıncı hançer yarasına ağlamaktadır yüreğiniz, bunu bir siz bilirsiniz.


Yorgun düşmüşsünüzdür artık hayatın önünde. Bitmiş, tükenmişsinizdir. Ölüm bile yaşamaktan daha güzel gelir size. Ne dert olayım nede dert çekeyim dersiniz.


Nasıl gelmeyi sen istemediysen, gitmekte senin elinde değildir, oysa.
Ne yapacağınızı bilemediğinizde, durup soluklanırsınız bir yerde. Oflarınıza, tühlerinize yeniden bakarsınız. Ve yeniden omuzlarınız dertler heybesini sırtınıza. Yüreğinizdeki tüm umutsuzluğa rağmen, umut ekmeye çalışarak yol alırsınız. Elinizde yaşam meşalesi. Çocukça hayalin büyümektiya, büyüdüğünde, yani şimdi, çocukça bir neşe koyarsınız yüreğinize. Her şeye rağmen umut çırasını yakarsınız içinizde. Ve bilirsinizki birgün biryerde biri mutlaka anlayacaktır sizi. Belki o zaman büyümüş bedeninize çocukça yüreğinizi sığdırabilirsiniz. Ve sil baştan yaşarsınız hayallerinizi, beklentilerinizi, yarınlarınızı.


Çocuklar kadar mutlu olmak için, çocukça bir yürek taşımanız gerektiğini, hayat bir kez daha öğretir size. İşte o zaman belki her şeyin üstesinden gelebilirsiniz.


alıntı

Cevapla
.
Konu: 146
Mesaj: 2,085
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 10-11-2009

teşekkürler abla
çocuk kalmak daha iyiydi ya:(
Însan, beden gözüyle renklere , kalp gözüyle de gerçeklere muhatap olur...

Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

kalamıyorsak o zaman çocukça yürek taşımak lazım :)

Cevapla
.
Konu: 146
Mesaj: 2,085
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 10-11-2009

çocukca yürek taşıyınca büyüt artık içindeki çocuğu
kocaman oldun diyorlar:(
Însan, beden gözüyle renklere , kalp gözüyle de gerçeklere muhatap olur...

Cevapla
.
Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

boşver duyma sen işine geleni duyacaksın işine geleni göreceksin :)

Cevapla
.
Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

duydunuz mu bilmiyorum ama sınıf öğretmenlerine çocuk akıllıdırlar derler..hatta geyik olsun diyede mahkemede bile şahitliğiniz kabul edilmiyor diyenler çıkar Smile (41) Smile (41) Smile (41)
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Çocukça Bir Yürek... ,Çocukça Bir Yürek... Öğretmen Forumu,Çocukça Bir Yürek... yükle,Çocukça Bir Yürek... download,Çocukça Bir Yürek... indirmek istiyorum,Çocukça Bir Yürek... ödev yükle,Çocukça Bir Yürek... bedava, Çocukça Bir Yürek... ÖDEV İNDİR,Çocukça Bir Yürek... YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Çocukça Bir Yürek... eğitimÇocukça Bir Yürek...dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Heart Tek Yürek... eğitimsokağı 1 1,276 17-05-2010, 0:38
Son Yorum: eğitimsokağı
Heart Bencil Yürek... eğitimsokağı 0 994 26-03-2010, 0:31
Son Yorum: eğitimsokağı
Heart Bu Yürek Benim Değil, Senin! eğitimsokağı 0 1,404 22-11-2009, 1:55
Son Yorum: eğitimsokağı
  Kenarda Kalmış Bir Yürek... eğitimsokağı 0 1,261 09-10-2009, 15:19
Son Yorum: eğitimsokağı
Heart Yansın Yürek! eğitimsokağı 0 1,195 21-08-2009, 16:46
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe