Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Cildinizin sevgilisi havuç!
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
cildinizin , sevgilisi , havuç

Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Sağlıklı, parlak ve canlı bir cilt için tavşanları taklit edin ve havuç yemeye başlayın.

Çıtır çıtır, yemesi kolay ve lezzetli havuçlar aynı zamanda birer A Vitamini deposudur. Göz sağlığınıza faydalı olduğu zaten bilinmekte olsa da, içerdiği antioksidanlar sayesinde cildinize çok fazla yararı bulunduğu pek bilinmemektedir. Cilt yüzeyinin pH dengesini korumasını sağlayan havuç, cildi hafif asitli hale getirerek korur. Normal ve sağlıklı bir cildin kimyasal bileşimi hafif asittir. Bu sayede ciltte bulunan bakteri istilasının son bulmasına faydalı olur.

A Vitamini desteği yanında, havuç aynı zamanda beslenme stilinizin en önemli besinlerinden biri olabilir. Fazla yağ tüketen bir vücut cildinizdeki tüm nemi emer, kırışıklıklar ve çizgilerin saklanacak bir yeri kalmamasına neden olur.

Uygun pH Dengesinin Önemi

Cildinize sadece su içerek yardımcı olmanız bir yere kadar fayda etse de, ideal olarak 5.4 ile 5.9 arasında sayılan pH dengesini havuç ile korumanız mümkündür. Bu aralık dışında oluşan bir pH dengesi, cildin normal fonksiyonlardan, bakterilerle savaş ve kendi hasarını gidermesi maddelerini zora sokar.

Yapılan bir çalışmaya göre, sadece erkeklerde, kalsiyum ve beta kriptoksantin gibi maddeler cildin asidik değerini etkileyebilmektedir. Araştırmacılar cinsiyetler arasındaki hormonal faklılıklardan dolayı, bazı besinlerin, erkeklerin cildini etkilerken kadınların cildini etkilemediğini belirtmişlerdir.

Doğru şekilde ve doğru zamanlarda alınacak antioksidanlar sayesinde cildinize canlılık kazandırabilirsiniz. Havucu beslenme düzeninin içine sokmanın zamanı gelmedi mi?
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Cildinizin sevgilisi havuç! ,Cildinizin sevgilisi havuç! Öğretmen Forumu,Cildinizin sevgilisi havuç! yükle,Cildinizin sevgilisi havuç! download,Cildinizin sevgilisi havuç! indirmek istiyorum,Cildinizin sevgilisi havuç! ödev yükle,Cildinizin sevgilisi havuç! bedava, Cildinizin sevgilisi havuç! ÖDEV İNDİR,Cildinizin sevgilisi havuç! YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Cildinizin sevgilisi havuç! eğitimCildinizin sevgilisi havuç!dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe