Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
çanakkaleden , kurtuluş , savaşına , biz , türkler , tiyatrosu , burdur , ilyas , ilköğretim , okulu

Konu: 255
Mesaj: 2,204
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Değerli sokak sakinleri. Bu sene öğrencilerimle veraber bir tiyatro egzersizi actım.Geçen cuma tiyatro egzersizimizin finalini gercekleştirdik ve oyunumuzu tüm köy halkına, dışarıdan gelen misafirlere ve öğrencilerimize oynadık . Çok büyük bir beğeni aldık. Öğrencilerim mukemmel bir performans gösterdiler.

Tiyatro gösterimizin haberi:
http://www.rehberbucak.com/haber/8226/.B...7n-D1Kif3G

haberin içeriği:

18 Mayıs 2012 Cuma günü İlyas İlköğretim Okulu tiyatro salonunda sınıf öğretmeni Mehmet Ali ATASAY rehberliğinde hazırlanan; 1,2,3 ve 4. Sınıfların rol aldığı “Çanakkale’den Kurtuluş Savaşına Biz Türkler” adlı tiyatro gösterisi öğrenciler ve İlyas Köyü halkı tarafından beğeni ile izlendi.

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda Türk askerinin ve Türk halkının düşman kuvvetleri karşısında gösterdiği kahramanlıklar ve fedakârlıklar sahnelenerek, şanlı zafer öğrenciler tarafından bir kez daha yaşatıldı. Şehitlerin yer aldığı video gösterisi ve fotoğraflar eşliğinde sunulan oyunda davetliler duygusal anlar yaşadılar. Özellikle öğrencilerin cepheye kağnıyla cephane taşımaları ve savaş sahnesinde göstermiş olduğu performanslar ise ayakta alkışlandı.Tiyatro öncesi yaptığı konuşma ve sahneler arası yaptığı konuşmalarda Çanakkale Zaferi’nin ve Kurtuluş Savaşımızın nasıl kazanıldığını anlatan Mehmet Ali ATASAY, destansı mücadeleyi öyle güzel kelimelere döktü ki, dinleyenlerin yüreğini sızlattı. Çanakkale’yi “Geldiler, Gördüler, Döndüler” diye üç kelimeyle özetleyen Mehmet Ali ATASAY ,“Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhunu bir nebze anlatabilmek için öğrencilerimiz bir tiyatro sundular. Bu vesile ile ülkemiz için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” Sözleriyle öğrencilerine ve gösteriyi izlemeye gelenlere teşekkür etti.

Oyunun sonunda Okul Müdürü Recep ÖZDEMİR, okullarında sosyal etkinliklere katılabilecek öğrenci potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, yönetim olarak her zaman öğrencileri ve meslektaşlarını desteklediklerini söyledi.


Ek Dosyalar Resimler
   
ℂ* Doğuyoruz Ufuklardan ℂ*

Cevapla
.
Konu: 4,841
Mesaj: 13,390
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

başarılarının devamını dilerim
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu ,Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu Öğretmen Forumu,Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu yükle,Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu download,Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu indirmek istiyorum,Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu ödev yükle,Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu bedava, Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu ÖDEV İNDİR,Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Çanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okulu eğitimÇanakkaleden Kurtuluş Savaşına Biz Türkler tiyatrosu-Burdur İlyas İlköğretim Okuludosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe