Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


bu yıl ki kpss adayları terletti
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
bu , yıl , ki , kpss , adayları , terletti

Konu: 4,875
Mesaj: 13,416
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Lisans düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadroları için başvuran adayların katıldığı sınavlarda, özellikle matematik sorularının zorluğu dikkat çekti. 120 sorunun bulunduğu genel yetenek ve genel kültür soruları için adaylara 120 dakika süre tanındı.

KPSS'de yabancı dil testini yapmak isteyenlere 1 saat daha zaman verildi. 430 bin kişinin katıldığı dün sabahki oturumlarda her soruya bir dakika süre verilen adaylar soruların uzunluğu ve zorluğundan yakındı. Aynı gün saat 14.30'da başlayan öğleden sonraki bölümde ise yaklaşık 260 bin aday ise eğitim bilimleri testlerini cevaplandırdı. 2009-KPSS'nin bugün yapılan 3. ve 4. oturumlarında ise sabah oturumuna 110 bin, öğleden sonrakine ise yaklaşık 65 bin aday yeralacak.

Sınavdan çıkan adaylar internette oluşturulan forum sitelerinde soruları değerlendirdi. Bazı adaylar, Matematik'te 10 soru çözene kadar ecel teri döktüklerini ileri sürdü. Adaylar özellikle matematik sorularının zorluğundan, sınav süresinin azlığından yakındı. Bilgi ve yoruma dayalı soruların da yeraldığı sınav hakkında bazı yorumlar şöyle:

"Arkadaşlar Türkçe normaldi ama matematik çok zordu gerçekten uğraştım. Sonuçlar çıkmadı bütün zamanım gitti. Matematiğim fena değil ama ben de on beş yaptım sanırım. Genel kültüre de 30 dakika kaldı. Genel kültür istediği kadar kolay olsun bütün süre matematiğe gittikten sonra genel kültürü doğru dürüst çözemiyoruz ki."

"Herkese geçmiş olsun. Ben de 4 yıldır giriyorum KPSS'ye. 2008'den iyi bir puanım var ama A kadrolar için şansımı denemek istedim. Matematik zordu 10 taneyi yapana kadar ecel teri döktüm. KPSS bir kurtulsaydık senden."

"Güvendiğim matematik çok kötü geçti. Türkçe soruları bence uzundu. Yani hiç bir denemede ben bu kadar uzun zaman ayırmamıştım. Sonra matematiği gördüm şoka girdim. Bari genel kültür sorularına sondan başlayayım dedim vatandaşlığın son üç sorusunu görünce şok oldum." "Matematik gerçekten zordu. Sadece 15 matematik yapabildim. Kaçı doğru belli değil.",

"4 defa girdim KPSS'ye. 30 soruda 1 tane yanlışım çıkıyordu. Soruları ÖSS'de full yapmıştım. Bu kadar saçma matematik soruları görmedim. Grafik soruları hariç 1 dakikada soruları yanıtlamak zordu. 1 saat yetmedi sadece matematiğe. Kareköklü soru neydi öyle ? İşlem de öyle. Özellikle bu ikisi çok zordu."

"Zor diye bir kategori vardır, sorarsın çözülür. Bunun çözümü için matematik mezunu bir soruya iki buçuk dakika ayırıyorsa buna yuh denir işte. ALES'ten 80 yapan adam '15 tane yaptım' diyor."

"80 net çıkarsam ne olacak ki ? Bir çok kurum KPSS 1-2-3'ten asgari 80 istiyor. Zaten özel sektörde iş yok. Memur da mı olmayalım." (CİHAN)
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

bu yıl ki kpss adayları terletti ,bu yıl ki kpss adayları terletti Öğretmen Forumu,bu yıl ki kpss adayları terletti yükle,bu yıl ki kpss adayları terletti download,bu yıl ki kpss adayları terletti indirmek istiyorum,bu yıl ki kpss adayları terletti ödev yükle,bu yıl ki kpss adayları terletti bedava, bu yıl ki kpss adayları terletti ÖDEV İNDİR,bu yıl ki kpss adayları terletti YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,bu yıl ki kpss adayları terletti eğitimbu yıl ki kpss adayları terlettidosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe