Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
bu , okullarda , öğretmen , açığı , hadsafhada

Konu: 4,865
Mesaj: 13,406
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Öğretilebilir zihinsel engelli 60 öğrenciye hizmet verebilecek Beykoz Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi, Ayetullah Keser İlköğretim Okulunun binasında hizmete açıldı.

Şu an 30 öğrencisi bulunan okuldaki engelliler birçok etkinliği ilköğretim okulu öğrencileriyle beraber gerçekleştirme şansına sahip bulunuyor.

Gaziosmanpaşa'daki Gönül Pınarı İlköğretim, Eğitim-Uygulama okulu ve İş Eğitim Merkezi'nde ise 25 engelli eğitime başladı.

Engelli gençlerin topluma kazandırılması ve meslek edinmesi amacıyla hizmet veren okul, 65 öğrenciye kadar öğrenci alabilecek.

Yeşilköy İlköğretim ve İş Okulu ise 300 kişilik öğrenci kapasitesine sahip. Ana sınıfı ve ilköğretim bölümü için henüz kayıt alınmayan iş okulunda 85 öğrenci eğitim almaya başladı.

Okulun diğer bölümlerine ise öğretmen ataması mevcutlar belirlenince yapılacak.

Tuzla Rotary Bölge Vakfı İşitme Engelliler İLköğretim Okulu ise eğitim öğretim yılına 72 öğrenci ile başladı. Okul bir ana sınıfı ile beraber 90 öğrenci kapasitesine sahip. Tuzla bölgesindeki engellilere hizmet veren okul, Gebze bölgesinin ihtiyacını da büyük ölçüde karşılıyor.

Bu yıl hizmete açılan bir diğer özel eğitim okulu ise Ataşehir Lions İlköğretim ve İş Okulu oldu. Okul, önümüzdeki günlerde öğrenci kabul etmeye başlayacak.

ÖĞRETMEN İHTİYACI HAT SAFHADA

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay, ''Sırada bekleyen hiçbir engelli kalmayacak. Engelli olup da bizim portföyümüze girmeyen çocuk kalmasın'' diyerek eğitim seferberliği başlattıklarını belirterek, hala çocuğunu okula kayıt ettirmeyen velilerden, ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvuruda bulunmalarını istedi.

İlköğretim okullarında açılan özel sınıfların yanı sıra İstanbul'da özel eğitim okullarının da birbiri ardına açılmaya devam ettiğini belirten Kuralay, özel eğitim okullarında diğer okullar gibi günde 6 saat ders verildiğini vurguladı.

Velilerin, çocuklarını rehabilitasyon merkezlerine gönderdikleri için okula göndermekte çekingen davrandıklarını söyleyen Kuralay, ayda en fazla 10 saat ders verilen bu merkezlerle bu okuldaki eğitimlerin aynı olmadığını dile getirdi.

Halis Kuralay, diğer yandan okullarda açılan özel eğitim sınıfları için bine yakın öğretmeni bir haftalık eğitime tabi tuttuklarını belirterek, Türkiye'de yetişmiş özel eğitim öğretmeni ihtiyacı bulunduğuna değindi.

Kuralay, ''Özel eğitimde öğretmen ihtiyacı hat safhada. Türkiye'nin ihtiyaçlarının çok altında özel eğitim öğretmeni yetişiyor'' dedi.

AA
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada ,Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada Öğretmen Forumu,Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada yükle,Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada download,Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada indirmek istiyorum,Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada ödev yükle,Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada bedava, Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada ÖDEV İNDİR,Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Bu okullarda öğretmen açığı hadsafhada eğitimBu okullarda öğretmen açığı hadsafhadadosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Okullarda Açılacak Yetiştirme Kursları 2014 baba_can 0 1,628 28-09-2014, 15:32
Son Yorum: baba_can
  Okullarda Kütüphane Yok, Şiddet Var sirlimen 0 1,413 04-11-2013, 17:10
Son Yorum: sirlimen
  Okullarda cebir öğretmek şart mıdır? sirlimen 0 1,640 05-08-2012, 19:06
Son Yorum: sirlimen
  Öğretmen açığı bitiyor, boş ders tarih oluyor sirlimen 0 1,415 26-06-2012, 11:04
Son Yorum: sirlimen
  Okullarda dijital eğitim başlıyor sirlimen 12 4,148 03-06-2011, 17:00
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe