Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
birisine , bir , iyilik , yapin , ve , kimseye , bundan , bahsetmeyin

Konu: 526
Mesaj: 1,937
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

“İyilik ne kadar gizliyse o kadar hayırlıdır.” “Fedakârlık yapıyorsanız, yalnız gönlünüzde kalmamışsa, dilinize düşmüşse iş, o yine kendinizi düşündüğünüzdendir. İyilik yapıyorsanız sizde kaldıkça iyiliktir.”

Rehber Varlık

Çoğumuz zaman zaman birilerine iyilik yaparız, ama ille de bunu başka bir kimseye anlatıp, gizlice takdir edilmeyi bekleriz.

Cömertliğimizi ve iyiliğimizi bir başkasına anlatmak bize kendimizi çok düşünceli bir insan olarak hissettirdiği gibi, ne kadar iyiliksever olduğumuzu ve iyilik görmeye ne denli layık olduğumuzu da hatırlatır.

Yapılan her türlü iyilik güzeldir, ama bunu yaptıktan sonra hiç kimseye anlatmamanın çok daha büyülü bir yanı vardır, insan başkalarına bir şey verdiği zaman daima kendini iyi hisseder. Yaptığımız iyiliği başkalarına anlatarak bu olumlu duyguyu sulandırmaktansa, kimseye bahsetmeyin ve olumlu duygunun tümü sizde kalsın.

Gerçekten de insan bir şey vereceği zaman karşılık beklemeden vermelidir. Yaptığınız iyiliği başkalarına anlatmazsanız, tam anlamıyla karşılık beklemeden vermiş olursunuz; ödülünüz de, bu davranışın sizde yaratacağı gönül sıcaklığıdır. Bir daha birisine bir iyilik yaparsanız, bunu kendinize saklayın ve verme eyleminin sevinçli keyfini yaşayın.Kaynak: Ufak Şeyleri Dert etmeyin
Dr. Richard Carlson

Cevapla
.
Konu: 146
Mesaj: 2,085
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 10-11-2009

Post_thanks
Însan, beden gözüyle renklere , kalp gözüyle de gerçeklere muhatap olur...

Cevapla
.
Konu: 146
Mesaj: 1,278
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 22-05-2009

Post_thanks
(insan) , öyle bir kerim'e misafir olmuş ki, nihayetsiz rahmet hazinelerini ona açmış

Cevapla
.
Konu: 4,852
Mesaj: 13,401
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

bencede doğru demişPost_thanks
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN ,BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN Öğretmen Forumu,BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN yükle,BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN download,BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN indirmek istiyorum,BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN ödev yükle,BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN bedava, BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN ÖDEV İNDİR,BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,BİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİN eğitimBİRİSİNE BİR İYİLİK YAPIN VE KİMSEYE BUNDAN BAHSETMEYİNdosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe