Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Ben.......................
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
ben

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Kendim Seviyorum;

Kendimi sevmezsem başkasını sevemem ki! Ben sevmezsem kendimi, başkasından nasıl beklerim beni sevmelerini! Ben sevilmeye değer birisiyim. Kendimi sürekli seveceğim.Kendime güveniyorum;

Ben zorluklarla başedebilirim. Sorunların altında ezilmem. Insanlar bana güvenebilir. Küçük çıkarlar için değerli olmaktan vazgeçmem. Ben güvenilen kişi olarak kalmaya devam edeceğim.

Ben olumlu bakış açısına sahibim;

Bardağın boş tarafı yerine dolu tarafını görürüm. Kötümserlik kime yaramış ki, bana yarasın! Bakış açımı sürekli geliştireceğim, dünyaya umutla bakacağım, umut dağıtacağım.

Ben farklılıklara saygı duyuyorum;

Herkes farklı ve özeldir. Ben de farklıyım ve özelim. Farklılıklara zenginlik diye bakarım. Insanlara sadece insan oldukları için değer veririm. Herkesin aynı olmasını beklemem.

Ben toplumun diğer bireyleri ile barışığım;

Herkesin bir önemi vardır. Herkesten öğrenilebilecek birşey vardır ve ben iyi bir öğrenciyim. Kendimle nasıl barış içinde yaşamam gerekiyorsa; başkaları ile de barış içinde yaşayacağım. Keskin sirke küpüne zarar verirmiş, kendimi öfkeden uzak tutacağım.Ben araştırmayı severim;

Ben güzeli, iyiyi, doğruyu bulmak istiyorum. Bunun için de aramam gerektiğini biliyorum. Araştırma yapmazsam aradıklarıma kavuşamam. Araştırma yapmak için de bilgiye sahip olmam gerekir. Bu bilgiye bile araştırma ile ulaşabilirim. Arayışlarımda bilim bana yol gösterici olacaktır.Ben öğrenmeyi öğreneceğim;

Ezbere, kulaktan dolma şeyler beni amacıma ulaştıramazlar. Herkesin öğrencisi, herkesin öğretmeni olabilirim. Öğrenirken bütün duyu organlarımı kullanarak kalıcı bir öğrenmeyi sağlayabilirim. Sadece insanlardan değil hayvanlardan ve bitkilerden de öğrenebilirim. Dünyada öğrenilebilecek pek çok şey var ve bunların çoğu işime yarayacak, ileride işimi kolaylaştıracak... ne mutlu bana ki, ben öğrenmekten zevk alıyorum.Zamanımı iyi değerlendireceğim;

Hiç bir şey zamandan daha değerli değildir. Geçen zamanı geri getirmek mümkün değildir. Harcadığım her saniye benim sahip olduğum toplam zamanımdan eksiliyor. Onun için mutlu olmak için, başarılı olmak için bir saniye daha beklemeyeceğim. Şu anda içinde bulunduğum an'ı değerlendireceğim. Boşa geçirilecek bir zamanım yok benim.


Okuyacağım, yazacağım;

“Bir kitap okuyan herşeyi bilirim” dermiş, iki kitap okuyan “Bilmediğim şeyler de var” diye düşünürmüş. Üç kitap okuyan ise “Hiç bir şey bilmiyormuşum” dermiş. Ben sürekli okuyarak “Bilmiş” geçinenler yerine, bilmeyen, öğrenecek şeyi çok olanlardan olacağım. Sadece okumayacağım, yazacağım da! Benim de bir öyküm var ve bunu paylaşacağım. Sürekli yazarak yazma yetimi geliştireceğim.

Paylaşımcı biri olacağım;

Bu dünya hepimize yeter, dünyayı paylaşacağım. Dünyamı paylaşacağım. Umutlarım herkese yeter, umutlarımı paylaşacağım. Sevgim paylaşıldıkça çoğalır, sevgimi paylaşacağım. Bildiklerimi paylaşacağım. Insanlara paylaşımcı olduğumu göstereceğim. Hayvanlarla bu dünyayı paylaştığımızı unutmayacağım. Bitkilerle de bu dünyayı paylaştığımızı unutmayacağım.

Ben mutlu bir bireyim;

Mutluyum çünkü varım. Mutluyum çünkü yaşıyorum. Mutluyum çünkü bu satırları okuyabiliyorum. Yapamadıklarımı yapacak zamanım olduğu için, ailemin beni sevdiğini bildiğim için, zamanımı iyi değerlendirdiğim için, arkadaşlarım olduğu için, üretmeyi öğrendiğim için, kendimi sürekli geliştirebildiğim için mutluyum. Diğer insanları tanıdığım için ama dahası ben “Ben” olduğum için mutluyum.

Ben umutlu bir bireyim;

Umutsuzluğun çoğalarak büyüdüğünü biliyorum. Ben umutsuz değilim. Umudumu sürekli biliyorum. Umudum olduğu müddetçe var olacağımı unutmayacağım. Umutsuzluk saçanlardan uzak duracağım. Umudumu asla yitirmeyeceğim. Her zaman daha yeni, daha farklı bir seçenek vardır. Ben hep arayacağım. Umut benim diğer adım olacak!

Yukarıda söylenenleri içtenlikle, inanarak söylediğime emin olmanızı istiyorum. Bunları zaman zaman tekrar ederek kendime daha da iyi olmak için söz vereceğim. Ben neşeyle, umutla, mutlulukla dolu bir yaşamı kendime armağan edeceğim. Bunlar için harcadığım ve harcayacağım zaman, çaba ve emek buna değecek biliyorum.

Ben güzel ve özel bir insanım. Benim gibi güzel ve özel olan bütün arkadaşlarımı, buradan saygıyla selamlıyorum.

Güzel bir dünyayı bilinçli çabalarımızla kuracağız, buna tüm kalbimle inanıyorum.

Alıntı

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Ben....................... ,Ben....................... Öğretmen Forumu,Ben....................... yükle,Ben....................... download,Ben....................... indirmek istiyorum,Ben....................... ödev yükle,Ben....................... bedava, Ben....................... ÖDEV İNDİR,Ben....................... YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Ben....................... eğitimBen.......................dosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe