Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen...
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
ayna , ve , sen , karşısında , duran , diğer , sen

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009

Ayna ve insan: Biri sureti gösterir diğeri suretin kendisi. Birinin arkası sırlı diğeri baştan ayağa sır. Görünen görünmeyenin perdesi. Görünen canlı hareketli; görünmeyen sabırlı sularda.

Ayna yüzü parlak; ardı kara. Işığı toplar yansıtır ayna. Kibirli güzellerin değişmez durağı susar ve itaat eder ruhun seyyahı bakışlara.

Kutsanır sırdaştır ayna. Baş tacı edilir şahit tutulur; vurgun yememiş odalarda. Elden ele dolaşır en çok güzellere kalır çiğ titremeleriyle gelen sabahlarda.

Yârdır ayna yarendir ayna; cemrenin toprakla buluştuğu zamanlarda. Halden anlar dillenir; gülüşür söyleşir konuğuyla. Dosttur ayna “dost acı söyler” toprağın sarardığı çağlarda. Şaşırtır üzer şairi.”Neden böyle düşman görünürsünüz / Yıllar yılı dost bildiğim aynalar?” Ne yapsın ki ayna zaman denilen kurmacaya bel bağlayanlara?

Ne zaman bakar insan aynaya? Hep kendinden çalarken hangi aralıkta. Hep fırlayarak uyanan doyamayan uykuya; hep koşturan hep çalışan koltuğuna sayısız karpuzlar sığdıran; gün doğumu gün batımını ayrımsamayan. Ne zaman bakar nasıl bakar aynaya insan? Sırsa aynanın arkası viransa ebedi sarayı bakar mı aynaya kendini tanımayan?

En çok güzeller mi bakar aynaya kibirli bir edayla? “Ayna ayna söyle bana” Masaldaki gibi gerçekleri mi söyler sahici aynalar da? Yoksa ağır bir ceza mı kırılmak ve kullanılmamak bir daha? “Ayna ayna söyle bana bir sır var mı ki görünenin ardında?”

Unutulmak acı verir karanlık sulardır ayna.Baykuş uğultusu çalı dikeni ;
ağacın kurdu duvarın nemi. Ve kalbin sancısı “Geceyi daraltan ne varsa hatıraların sarıp sarmaladığı sabun kokulu odalarda”

"Hoşça bak zatına ki zübde-i âlemsin sen” İnsan öyle bakmalı aynaya. Hoşça bakmalı zatına. Sır dökülür perde kalkar; kapanır kapılar ağyara. İşte o zaman sormalı "Ayna ayna! Söyle bana. Bir ben var mı benden başka?" Bir ben ki tanışıklığımız ebedi zamanlarda. Bir ben ki kopmuş yatağından kendi kendini sürmüş yalancı diyarlara. Kim bilir neler söyler neler anlatır ayna?

Yabancısın şaşkınsın yorgunsun. Bir nefes al bir durakla; kalbini kılavuz eyle de çal o sırlı kapıyı. Ömründe bir kerecik "hoşça bak zatına"

ALINTI

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... ,Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... Öğretmen Forumu,Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... yükle,Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... download,Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... indirmek istiyorum,Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... ödev yükle,Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... bedava, Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... ÖDEV İNDİR,Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Ayna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen... eğitimAyna Ve Sen...Karşısında Duran Diğer Sen...dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yusuf'a Ayna Götür! eğitimsokağı 2 1,821 08-04-2010, 8:33
Son Yorum: eğitimsokağı
  Körlere Ayna Dağıtıyor Düzen! eğitimsokağı 0 1,629 29-05-2009, 1:37
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe