Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Anne Yüreğindeki Telaş...
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
anne , yüreğindeki , telaş

Konu: 3,930
Mesaj: 11,521
Cinsiyet: Belirtmiyorum
Kıdem: 01-04-2009


Annelerin kalbinde hep bir hacer telaşı vardır. Koşturur ömrünce fedakarca, yılmadan, yorulmadan son nefese dek verir seve seve ömrünü, gerekirse ruhunu feda eder. Hacervari aşkla koşar ‘’İsmaillerim susuz kalmasın!’’ diye. Bir yanım İsmailce bir yürek , oynayan çocukça, masum, kırılgan, sevilmeye ve şefkate aç, bir tarafım hacervari İsmaillerin masum yüreklerinin derdiyle gam dolar, onların rahatını düşünmekten yorgun düşer..Bir yanım hep hacervari koşar dünya telaşında, bir yanım ''Masumlar susuz mu, giydirilmeye, doyurulmaya muhtaç mı, sevgiye aç mı?'' diye düşünmekten yorgun hislerim.

Dua dua ağlar bir yanım yalnızlık seherinde gecenin bir yerinde arar bulur bir hüzün duman duman olur da kederimi kadere yükler, ''Bu da bir imtihan'' der, ağlayan yüreğime aldırmadan yüzümde bir tebessüm, gözyaşlarımı saklar masumların görmesini istemem..''Vardır bir hayır ..'' der, O'nun kapısında bir çocuk gibi sızlanır, nazlanır Hak kapısından ayrılmam..Her halimi göreni bilir, bulur yüreğim .

Bir yanım hacervari yiğittir, annelik yiğitlik gerektirir ; yavrusu, ciğerparesi için her şeyi göze alır, İsmaillerin, masumların susuzluğuna, sıkıntısına dayanamaz anne yüreğim...Aşılması gereken engellerse aşmaya bir yol bulur diğergam yüreğim. Çok haksızlığı görmezden gelir, çok şeyi görmezden gelmekmiş kaderim. İbrahim'in gidişine, ''Bizi kime bırakıp gidiyorsun?'' diye sorunca, ''Hacer sizi Allah C.c 'a bıraktım.'' demenin teslimiyetinde teselli arar dururum .Ve sabra Zem Zem sunulur, KABE VE MEKKE ŞEHRİ kurulur.

Annelik şefkati arttıkça yiğitleşir İsmailler için, hacervari bir ömür çırpınır ruhum .Şefkati arttıkça her gördüğü çocuğa kanı kaynar annenin, anne sıcaklığıyla gözleriyle okşar sarar .
ANNELERİN DEĞERİNİ BİLMEK...
Alıntı

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Anne Yüreğindeki Telaş... ,Anne Yüreğindeki Telaş... Öğretmen Forumu,Anne Yüreğindeki Telaş... yükle,Anne Yüreğindeki Telaş... download,Anne Yüreğindeki Telaş... indirmek istiyorum,Anne Yüreğindeki Telaş... ödev yükle,Anne Yüreğindeki Telaş... bedava, Anne Yüreğindeki Telaş... ÖDEV İNDİR,Anne Yüreğindeki Telaş... YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Anne Yüreğindeki Telaş... eğitimAnne Yüreğindeki Telaş...dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İslamiyette Kutsaldır Anne musty 15 4,315 07-05-2010, 23:13
Son Yorum: eğitimsokağı
  Sevgi Perde Olmalı Kusurları Örten...Anne Gibi ... eğitimsokağı 1 1,678 05-07-2009, 0:28
Son Yorum: muallimKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe