Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
sendikalı , öğretmene , kınamaya , ceza

Konu: 4,884
Mesaj: 13,426
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nın (Eğitim-Sen) Kırklareli şubesinde görevli olduğu dönemde Demokratik Toplum Partisi (DTP) tarafından düzenlenen “Türkiye’nin sorunları ve çözüm yolları” konulu panele katılan Sezer’e 2007’de kınama cezası verdi. Sezer’in panele bir memur olarak değil vatandaş ve sendika görevlisi olarak katıldığı ve görüş bildirmediği tezini işleyerek yargıya yaptığı itiraz kabul edilmeyince dava AİHM’ye taşındı.


AİHM, paneli sadece dinleyen ve herhangi bir görüş belirtmeyen Sezer’e kınama cezası verilmesini örgütlenme hakkına özellikle de sendika hakkına müdahale olarak gördü.

AİHM kararında demokratik bir toplumda gerekli olması halinde bu tür yaptırımların güdülen hedeflerle orantılı olması gerektiğinin altı çizildi. AİHM, Türkiye’nin mahkeme masrafları da dahil olmak üzere 3 bin 500 Euro tazminat ödemesine karar verdi.

Bir sendika tarafından düzenlenen gösteriye katılan iki öğretmen tarafından açılan benzer nitelikli bir davada da Türkiye aynı gerekçeyle 3 bin Euro tazminat ödemeye mahkum edildi.

AİHM, jandarma tarafından dövüldükleri gerekçesiyle Süleyman ve Hasan Demir tarafından açılan bir başka davada da Türkiye’nin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin işkence ve kötü muameleyi yasaklayan 3. maddesini ihlal ettiğine karar verdi. Türkiye karar bağlamında 22 bin 500 Euro tazminat ödeyecek.

HÜRRİYET
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza ,Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza Öğretmen Forumu,Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza yükle,Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza download,Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza indirmek istiyorum,Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza ödev yükle,Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza bedava, Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza ÖDEV İNDİR,Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Aihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Ceza eğitimAihm’den Sendikalı Öğretmene Kınamaya Cezadosya indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe