Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Aday öğretmenlere Performans Ölçümü
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
aday , öğretmenlere , performans , ölçümü

Konu: 4,885
Mesaj: 13,426
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

14 Mart 2014 sonrası için geçerli olan ve 5 Şubat’ta görev yerleri belirlenen 15 bin eğitimciyi de içeren uygulamaya göre stajyerlik kalkmayacak ancak atanan öğretmenler bir yıl performans değerlendirmesine tabi tutulacak. Performans değerlendirmesinden geçerli puanı alanlar, sınava girmeye hak kazanacak.

Esra ÜLKAR


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yarıyıl tatilinde 15 bin öğretmen atanırken bazı internet sitelerinde yer alan, “Stajyer öğretmenlik kalktı” iddiaları, genç eğitimcileri heyecanlandırdı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Hürriyet’e yapılan açıklamaya göre stajyer öğretmenlik kaldırılmadı, ilgili yasada değişiklik yapıldı. “Stajyer öğretmenliğin kalkması yönünde alınmış bir karar söz konusu değil” diyen yetkililer, 14 Mart 2014 sonrası atanan öğretmenler için yeni bir uygulama başlatılacağını söyledi.

Yeni yönetmelik geliyor

Buna göre aday öğretmenlerin gireceği sınavlar ile memurluğa geçiş şartlarını düzenleyen maddeler (6569 sayılı yasanın 24. ve 1739 sayılı yasanın 43. maddeleri) değiştirildi. Devlet memurlarını ilgilendiren 657 sayılı yasanın adaylıkla ilgili hükümleri, öğretmenler açısından geçersiz oldu. Adaylık işlemlerine ilişkin yeni bir yönetmelik çalışmasına başlandı. Bakanlık’tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Aday öğretmenler en az bir yıl fiilen çalışmak ve performans değerlendirmesine göre başarılı olmak şartlarını sağlamak kaydıyla, yapılacak yazılı ve yazılı veya sözlü sınava girmeye hak kazanacak. Sözlü sınavların ne şekilde yapılacağı hazırlanacak yönetmelik ile belirleneceğinden ilçe/il merkezlerinden hangisinde yapılacağına yönetmelikte yer verilecek.”

Henüz detayları açıklanmayan yeni uygulama 14 Mart 2014 sonrası atanan öğretmenleri kapsayacak. Daha önce atanan öğretmenler için ise eski uygulama devam edecek.

Eski sistem Öğretmenler atandıktan sonra bir yıl stajyer öğretmen olarak temel, genel ve uygulamalı toplam 240 saat eğitim alıyordu. Temel ve genel eğitimden yıl sonunda yazılı sınava giriyorlardı. Bu sürecin ardından Bakanlık tarafından stajyerlikleri kaldırılıyordu. Bu eğitimlerini tamamlamayanların ve sınavı geçemeyenlerin stajyerlikleri devam ediyordu.

Yeni sistem Eski sistemin yerine performans değerlendirmesi geldi. Öğretmenler atandıktan sonra performans değerlendirmesine tabi tutulacak. Değerlendirmeyi geçenler yazılı, sözlü sınava girmeye hak kazanacak. Performans değerlendirmesinin kimler tarafından yapılacağı, sınav ve mülakatın nasıl gerçekleştirileceği ve kriterler, yönetmenlikle belirlenecek. Edinilen bilgiye göre değerlendirmede rehber öğretmenin puanı, okul müdürünün puanı ve öğretmenin kendisinin puanı yer alacak.

HÜRRİYET
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Aday öğretmenlere Performans Ölçümü ,Aday öğretmenlere Performans Ölçümü Öğretmen Forumu,Aday öğretmenlere Performans Ölçümü yükle,Aday öğretmenlere Performans Ölçümü download,Aday öğretmenlere Performans Ölçümü indirmek istiyorum,Aday öğretmenlere Performans Ölçümü ödev yükle,Aday öğretmenlere Performans Ölçümü bedava, Aday öğretmenlere Performans Ölçümü ÖDEV İNDİR,Aday öğretmenlere Performans Ölçümü YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Aday öğretmenlere Performans Ölçümü eğitimAday öğretmenlere Performans Ölçümüdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eğitim Sen Aday Öğretmenler İçin Sınava Hazırlık Kitabı Hazırladı canbaba 0 4,518 04-07-2015, 13:18
Son Yorum: canbaba
  Aday Öğretmen ve İşlemleri 2015 sirlimen 0 2,282 03-06-2015, 15:30
Son Yorum: sirlimen
Icon2 Aday Öğretmenlerin Adaylarının Nasıl Kaldırılacağı Belli Oluyor sirlimen 0 2,821 14-04-2015, 0:52
Son Yorum: sirlimen
  Nöbet Tutan Öğretmenlere Ek Ücret Çalışması sirlimen 0 2,331 26-03-2015, 14:27
Son Yorum: sirlimen
Icon14 Öğretmenlere Nöbet Ücreti sirlimen 0 2,203 16-02-2015, 0:29
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe