Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
abbas , güçlü , nimet , çubuçu , yu , istifaya , çağırıyoruz

Konu: 4,875
Mesaj: 13,416
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

"Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz" diye hemen her gün binlerce mail geliyor. Okul öncesi öğretmenler, eş durumu tayinleri, şabat atamasının ertelenmesi, sözleşmelilerin kadroya alınmaması, yönetici atamalarının gecikmesi ve daha pek çok neden var.
Bookmark and Share Hemen herkesinin kendine göre haklı gerekçeleri var. Okudukça hem hak veriyor hem de yüreğiniz cız ediyor.
Benzer bir kampanya ağustos sonunda gerçekleşmişti. O zaman da fen ve anadolu liselerinde binlerce kontenjan açığı varken, kolejlerde kayıtlar devam ederken, anadolu liselerine yeni bir kayıt hakkı daha tanımamış ve bu da tepkilere neden olmuştu.


Bu kadar kısa sürede yani daha bakanlığında bir yılını bile doldurmamışken hakkında ikinci kez istifa kampanyası başlatılması, bir siyasetçi için hiç de keyif alınacak bir durum olmasa gerek.
Mektuplar, ithamlar, gerekçeler fazlasıyla ağır bir üslupda kaleme alındığı için bu sütunlara taşımıyoruz. Herkesin görüşü kendine. Ve zaten eminim ki bize gönderildiği gibi kendisine de fazlasıyla gönderiliyordur.


Peki bu kampanyalar işe yarar mı? Öğretmenler, veliler istiyor diye bir bakan istifa eder mi?
Kamuyonun çok güçlü olduğu, dikkate alındığı ülkelerde belkki ama ülkemizde evet deme çok zor.
Peki Bakan Çubukçu bu kadarını ha kediyor mu? Çok daha duyarsız bakanlar için istenmeyen istifalar neden onun için isteniyor?..


Bakan Çubukçu'nun eğitimin çok uzağında olduğunu ve yeni yeni tanımaya başlağını hepimiz biliyoruz. Elinden geleni yapmaya çalıştığını da. Son örnek kasım ataması konusunda gösterdiği duyarlılık. Anadolu liseleri için açtığı üçüncü kayıt dönemi ve samimiyetle her şeyi paylaşması, iyi yönleri. Ancak başlattığı girişimleri sonuna kadar götüremiyor. Alt kadrosu çok zayıf ve bu yüzden ya yanlış yönlendiriliyor ya da çok geç kararlar alıyor. Ama en azından, benim, iyi niyetinden kuşkum yok. Peki bu kadarı yeterli mi? Kesinlikle hayır.


Bakan Çubukçu'nun öğretmeninden öğrencisine, velisinden yöneticisine, eğitim camiasını oluşturan tüm kişi ve kurumlarla daha iyi bir diyalog içerisinde olması gerektiği kesin. Gelen eleştirilere daha fazla kulak vermeli ve yarattığı kırgın sayısı, kesinlikle sevindirdiklerinden çok daha az olmalıdır. Bu konuda bir de anket yapmak istiyoruz. Ama lütfen duygusallığa kapılmadan objektif olarak karar verin.


Çıkacak sonucu, elbette öyle ya da böyle uygulamaya koymayacaktır ama umarız dikkate alır!..


Abbas GÜÇLÜ
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz ,Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz Öğretmen Forumu,Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz yükle,Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz download,Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz indirmek istiyorum,Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz ödev yükle,Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz bedava, Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz ÖDEV İNDİR,Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,Abbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruz eğitimAbbas Güçlü-Nimet Çubuçu'yu istifaya çağırıyoruzdosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nimet Çubukçuya Çağrı sirlimen 0 1,628 12-09-2009, 22:53
Son Yorum: sirlimen
  Nimet Çubukcunun ilk mesajları sirlimen 0 1,686 07-05-2009, 18:45
Son Yorum: sirlimen
  Nimet Çubukcu kimdir? sirlimen 0 1,835 02-05-2009, 17:22
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe