Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


Anket Başlığı: Hangi kitabı okuyalım?
Alişan Kapaklıkaya - Sevgi bahçesinin Bahçivanı
Robin Sharma-Ferrarisini Satan Bilge
Ahmet Ümit-Patasana
Serdar Özkan-Kayıp Gül
Erdal Demirkıran-Cehennemin Dibine Git
Necip Fazıl Kısakürek-Çöle inen nur
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
 
2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket)
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
2 , kitap , seçimimiz , hangisini , okuyalım? , anket

Konu: 4,852
Mesaj: 13,401
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Değerli üyelerimiz kitap fikirlerini aldık. Şimdi Sıra hangi kitabı okuyacağımız konusuna geldi. Ortaya sunulan kitap fikirlerinden bir tanesini seçelim. Herkesin tek oy hakkı vardır. Ankete oy kullanmak kitap okuma etkinliğine katılıyorum anlamına gelir. Daha fazla okuyan toplum için birazcık elimizi taşın altına koyalım ve ankete oy kullanalım.
6 adet kitabı listeye ekliyorum. Her fikir verenden bi tanesini listeye aldım. Ayrıca tavsiye kitaplardan muhibbi hocamızın kitabını sonradan listeye ekledim. Kayıp Gül-karton kapağı babacan öğretmenimizden aldım varsayıyorum. Lider öğretmenimizden(Geçen ki kitabın tadına doyamadım galiba) Erdal Demirkıranın kitabını listeye aldım. Şimdiden en düşük katılım sayısını 6 olarak varsayıyorum. İnşallah katılım sayısı giderek artar.


Elimizden geldiği kadar herkesi etkinliğe katılmaya teşvik edelim.: Slmeq1

Sorularınız varsa iletebilirsiniz. Katkıları olan herkese teşekkürler

hayırlı olsun ikinci etkinliğimizTurk

anket süresi olarak 1 hafta koyuyorum.A110

kitap tanıtımları
1-Alişan Kapaklıkaya - Sevgi bahçesinin Bahçivanı

Merhaba Bahçıvanım, Seninle ne zaman konuşsam, aklıma beni ilk bulduğun günler gelir. Okumaktan ve okuyanlardan nefret eden zavallı bir serseriydim. Anne-babamla sürekli kavga eder, ders çalışan öğrencilerden nefret eder, bana zayıf veren öğretmenlere kızardım. Mutsuzdum, yalnızdım, kimsesizdim. Ucunda hiçbir ışık görünmeyen kapkaranlık bir tünelde dolanıp duruyordum. Tek hedefim Türkiye’nin en güçlü kanun dışı adamı olmaktı.Bir gün sen çıktın karşıma. 'Güzel bir çiçek olarak açmak için kendine uygun toprağı arayan kaliteli bir tomurcuk gibisin.' dedin. Şaşırmıştım. Beni alıp yüreğine diktin, sevgi suyuyla suladın, güneş gibi ısıttın, samimiyet toprağında büyüttün. Elimi sımsıkı tutup bir makasçının, hızla uçuruma giden bir treni devirmeden kurtuluş istasyonuna çevirmesi gibi yönümü değiştirdin.Şimdi Eğitim Fakültesi üçüncü sınıftayım. Hedefim dünyanın en muhteşem öğretmeni, en güzel çiçekler yetiştiren bahçıvanı olmak. Karanlık tünellerin ucundaki ışık gibi parlıyorum.Annemin sana çok selamı var. Geçen akşam odasında ağlayarak sana dua ediyordu...Yüreğine sağlık Sevgili Bahçıvanım.

2-Robin Sharma-Ferrarisini Satan Bilge

Kalabalık mahkeme salonunun tam ortasında çökmüş haldeydi. O; büyük düşleri olan, zeki, yakışıklı, korkusuz ve ülkenin en seçkin dava avukatıydı.

Onu 17 yıldır tanıyordum.Julian'ın şok edici mahkeme gösterileri sürekli gazetelerin ön sayfalarında yer alıyordu.Çoğu kimsenin sadece düşleyebileceği her şeyi elde etmişti: Yıldızlara varan mesleki şöhret, milyonlarca dolarlık banka hesapları, en pahalı semtte olağanüstü bir malikane, özel bir jet, tropikal bir ada ve orada yazlık bir ev ve de çok değer verdiği varlığı-evinin özel yolunun ortasına parkettiği kırmızı bir ferrari.

Şimdi ise Büyük Julian kalp krizi geçirmiş, çaresiz bir bebek gibi yerde kıvranıyor ve deli gibi sarsılıyordu.

Bütün bunlar üç seneden fazla bir zaman önce yaşanmıştı.Son duyduğum Julian'ın Hindistan'a gittiği idi.Ortaklardan birine hayatını sadeleştirmek istediğini, bazı yanıtlara ihtiyacı olduğunu ve onları bu mistik ülkede bulmayı amaçladığını söylemişti.İşine son vermiş, malikanesini, adasını ve jetini elden çıkarmıştı.Hatta Ferrari'sini bile satmıştı.

Birgün ofisimin kapısı yavaşça açıldı.Kapının ardında canlılık ve enerji yayan, genç ve iyi görünüşünden fazla neredeyse kutsal diyebileceğim bir huzura sahip, gülümseyen bir adam kapıda göründü.

'İşimi elimden almaya niyetli hızlı bir avukat herhalde'diye düşündüm.

Genç adam sevdiği bir öğrencisini izleyen Buda gibi gülümseyerek bana bakmayı sürdürdü.Dayanılmaz sessizlikle geçen uzun bir aradan sonra şaşırtıcı bir biçimde emredici bir ses tonuyla konuştu:

'Tüm konuklarına böyle mi davranırsın John, hele sana mahkeme salonlarının sırrını öğreten birine'

'Julian? Bu sen misin? İnanamıyorum! Gerçekten sen misin? '

Güçlü kahkahası kuşkularımı doğruladı.Önümde duran genç adam uzun süredir kayıp şu Hintli Yogiden başkası değildi: Julian Mantle.İnanılmaz değişimi karşısında şaşkına dönmüştüm.

(Tanıtım Yazısı'ndan)


3-Ahmet Ümit-Patasana

Yayınevi : Doğan Kitap

Basım Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 402

"Ben zalimler çağında yaşayan bir alçaktım. Tanrıların korkak haline getirdiği bir alçak. Alçakların en acınacak olanı, en tiksinti vereni. Yüreğini dalkavukluk, aklını düşmanlıkla besleyen sinsi bir saray yazmanı.

Ben Kral Pisiris'in danışmanı, büyük meclis Panku'nun değerli üyesi, ben soyluların en soysuzu Patasana.

Ben ölüler içinde yüzen, ben, tanrılar tarafından alnına sonsuza kadar acılar içinde kıvranacaktır, yazılan saray başyazmanı Patasana.

Yazdığı anlaşmalarla, mektuplarla ülkesinin yazgısını değiştiren ama kendi yazgısına söz geçiremeyen zavallı Patasana.

Sana, bu tabletleri okuyacak olana, derim ki: Dikkat et. Benim yaşamımı çiçekli bir ağaçtan kuru bir dala çeviren tanrıların laneti senin de üzerine düşmesin. Onlar, senin yaşamını da benimki gibi zalim bir kralın buyruklarıyla mutsuzluğa mahkum etmesin."

'Patasana, özlemimi bir ölçüde gideriyor. Bu tür bir romanın da edebiyat olabileceğini kanıtlıyor. Sadece keyifle değil, merakla da okunuyor. Yeni ilgi alanları yaratıyor insanda. Ben, kendi adıma, Patasana'dan sonra Hititlerle ilgili başka şeyler okuma isteğini de duydum.'

-Ülkü Tamer, Radikal-

'Bir kitap okudum, polisiyeye bakışım değişti! Ben ki polisiye sevmez, okumayı reddederdim, Patasana'yla birlikte, acaba böyle başka kitaplar var mıdır sorusuna geldim, kendi iradem, kendi beğenimle, kendi tavrıma ters düşerek! Ahmet Ümit'in son romanı Patasana, polisiye severler kadar sevmezleri de çekiyor kendine.'

-Filiz Aygündüz, Milliyet-

Bir coğrafyanın kanlı geleneği anlatılıyor Patasana'da. Anadolu'nun güneydoğusunda bugün yaşananlar ile üç bin yıl önce yaşananlar paralel bir biçimde gözler önüne seriliyor. Poe'nun öykülerindeki gizem, Christie'nin romanlarındaki klostrofobik ortam, Anadolu güneşinin parlak ışığı altında birleşerek etkileyici yeni bir biçime bürünüyor. Patasana trajik öykülerle dolu bir kitap, ama asla karamsar değil. Tüm iyi romanlarda olduğu gibi, Patasana'da da bilgelik, belirsizliğin üzerinde yükseliyor.

(Arka Kapak)

4- Serdar Özkan-Kayıp Gü

Düşlerimizin peşinden gitmeliyiz diyen bir romanla karşı karşıyayız. Yaşadığı çevrede büyük beğeni toplayan Diana’nın hayatına tanık oluyoruz bu romanda. Çevresinde büyük beğeni toplayan genç kızın hayatı annesinin ölümüyle aniden değişiyor. Annesinin vasiyeti üzerine hiç tanımadığı ikizini aramaya başlıyor. Bu da yabancısı olduğu bir dünyaya adım atmasını sağlıyor. Güllerin ya da düşlerin dünyasına...
Gerçek dünya ile masalsı dünya arasında bir yolculuk olarak yorumlanabilecek bu "ilk roman", başkalarının hayatımız üzerindeki gücünü ve iç dünyamızı yalın bir dille sorguluyor. Genç yazarı Serdar Özkan da, Amerika’da başlayıp Türkiye’de bitirdiği hikâyesinde düşler ile gerçek kadar, delilik ile bilgeliğin, karanlık ile aydınlığın karşıtlığını ya da yakınlığını sergilemeyi amaçlıyor. Mistik güçlerin ağır bastığı sürükleyici, genç bir romanla karşı karşıyayız.

5- Erdal Demirkıran-Cehennemin Dibine Git


Uzun süredir beklenen ve Erdal Demirkıran tarafından kaleme alınan “Sen Şimdi Gidecen ya Cehennem’in Dibine Git” isimli kitabı.
Yazarın aşk üzerine yazdığı bu son kitabı şu an piyasada bulunan birçok aşk kitabının tersine aşkın zararlarından, aşkın kullanım biçimine ve aşkın oluşturduğu köklü önyargılara kadar geniş bir açıdan insanlığa parlak bir ışık tutmakta ve okuyucusunu her zaman olduğu gibi sarsarak kendine getirmektedir. Yaklaşık 500 sayfa civarında olan kitap; Allah Aşkı, evliliklerin nasıl sağlamlaştırılabileceği , aldatma, insandaki potansiyel aşk enerjisi gibi bir çok değişik konuya da yer vermiş bulunuyor… Ayrıca yazarın daha önceki kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da yine kitabın köşesine yerleştirilmiş olan “Bağır Taşı” isimli bir kutunun içinde özellikle aşk
mağdurlarını ilgilendiren bir hediye de bulunmaktadır.

6- Necip fazıl kısakürek-çöle inen nurÜstad Necip Fazıl’ın 'gaye eserim' dediği, bütün siyer külliyatı içinde çok ayrıcalıklı bir yeri olan Çöle İnen Nur ’u okumanın şimdi tam zamanı.

Peygamber Efendimizin (s.a.v) hayatını akıcı, edebi bir dille anlatan bu eserde, O’nun hayatını, risalet sürecini, seçkin arkadaşlarını, Necip Fazıl’ın o bambaşka üslubuyla okuyacaksınız. Onlarca kez basılan, yüzbinlerce okura ulaşan bu başyapıt şimdi Hâcegân yayınları arasında yayınlandı.

Benzersiz bir üslup, etkileyici bir samimiyet, coşkuyla harmanlanmış bir sevgi.

Tefsir, hadis, siyer ve nakil olarak en emin kaynaklardan devşirili ve kaynaklarını tek tek göstermek tasasından uzak bu eser, 'Başlangıç' yazısında da belirtildiği gibi, sadece iman sahiplerine hitap edici, hiçbir akli teftiş, tespit ve ispat gayretine düşmeyici, mutlak 'doğru' üzerine hissi ve teessüri bir çatı kurucu ve eğer bir kıymeti varsa onu bu noktada toplayıcı bir denemedir; ve akla verdiği pay, onu bazı noktalarda yine akılla iptal etmekten ibarettir. Bu bir ilim değil, san'at eseridir ve ilmin içini ve dışını tahkik selahiyetinde olmadığı mukaddes kapıya, ancak, inanmış ve teslim olmuş san'at tavriyle sokulmaktan başka çare yoktur. (Arka Kapak)
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
(Son Düzenleme: 25-08-2010, 15:18, Düzenleyen: sirlimen.) .
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

sevgi bahçesinin bahçıvanı diyorum. oyumu verdim. oh bee.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.
Konu: 4,852
Mesaj: 13,401
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

Bende oyumu kullandım. Sevgi bahçesinin bahçıvanını merak ettimArkadas
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 78
Mesaj: 1,199
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-04-2009

hadi hayırlısı diyelim. bakalım ne çıkacak.
Okul hayatı biter, hayat okulu başlar.

Cevapla
.
Konu: 4,852
Mesaj: 13,401
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 31-03-2009

(25-08-2010, 13:37)muallim Nickli Kullanıcıdan Alıntı: hadi hayırlısı diyelim. bakalım ne çıkacak.

hayırlısı hocam. Bakalım üyelerimiz ne karar vericekA110
Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden

Sitemizde Görev Yapmak İsterseniz Tıklayın

Turk Konulara Yorum Yazarak Destek Sağlayabilirsiniz  Turk


Cevapla
.
Konu: 298
Mesaj: 688
Cinsiyet: Erkek
Kıdem: 04-06-2009

Ben diğer bölümlerin birinde bahsetmiştim.Necip Fazıl'dan Çöle İnen Nur'u tavsiye ediyorum.Ramazan ayına uygun, siyer kitapları içinde en akıcı olanı diyebilirim.Şiir diliyle yazılmış bir siyer kitabı.Yukarıda önerilen sevgi bahçesinin bahçıvanı seçilirse o da beni memnun eder X1


Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) ,2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) Öğretmen Forumu,2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) yükle,2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) download,2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) indirmek istiyorum,2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) ödev yükle,2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) bedava, 2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) ÖDEV İNDİR,2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket) eğitim2.Kitap Seçimimiz-Hangisini okuyalım?(anket)dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  16.Kitap Okuma Etkinliği : Hangi Kitabı Okuyalım ? yardımcı 5 4,505 05-02-2018, 1:08
Son Yorum: sevgisay
  e- Kitap Okuyalım. baba_can 3 2,027 10-03-2015, 19:52
Son Yorum: baba_can
  15.Kitap Okuma EtkinliğiHangisini Okuyalım? sirlimen 1 2,064 17-12-2011, 22:09
Son Yorum: sirlimen
  15.Kitap Okuma Etkinliği : Hangi Kitabı Okuyalım ? yardımcı 4 3,260 12-12-2011, 21:49
Son Yorum: sirlimen
  14.Kitap Okuma Etkinliği Kitap Fikirleri sirlimen 10 4,414 04-06-2011, 10:47
Son Yorum: sirlimenKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe