Eğitim Sokağı
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Sitemize Dosya Yükleyerek

Destek
Olabilirsiniz


“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…”
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5[-]
Etiketler
“dua , sığıyor , sadece , avuçlarıma…”

Konu: 146
Mesaj: 1,278
Cinsiyet: Bayan
Kıdem: 22-05-2009
“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” diyor şair. Büsbütün ruhumun paramparça olduğunu, neredeyse tüm zerrelerimin kasvetle kucaklaştığını, iliklerime kadar dolduğunu hissettiğim anlardan bir andayım Rabbim! Günahla sırılsıklam kalbimde bir yer var; hiçbir beşerin dokunamadığı, eremediği, köreltemediği bir yer, nefs...ime rağmen! Oraya yazdım adını :

“LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDU’R – RESULLULLAH”

Allah’ım, sana yönelmiş bu aciz, bu titrek yüreğime nazar ettiğini bilerek yalvarıyorum sana, yine senin nurlu ayetinle : “Sıkıntımı, keder ve hüznümü sadece Allah’a arz ediyorum”

( Sure-i Yusuf - 86 )

Halim’sin sen Allah’ım! Biliyorum ve bu güzel ismine sığınarak yalvarıyorum sana; Hz.Yakub’un gibi yalvaramasam da bende sıkıntımı, keder ve hüznümü sadece sana arz ediyorum. Ve bütün küçüklüğümle icabetini ümit ediyorum, buna layık olamasam da!

Ve Allah’ım, kimseyi sana şikayet etmiyorum; çünkü bunu yapabilecek kadar bile kul olamadım sana, çünkü ne olursa olsun ve her kim ne yaparsa yapsın, ona karşı yumuşak olmayı öğrendim Şefkat Peygamberim Hz.Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi ve Sellem’den. Çünkü Efendim Aleyhisselatuvesselam’ın dediği gibi bir gölgelikteyim, evet bir ağaç gölgeliğindeyim. Biraz konaklayıp aslolan yere gideceğim.Yaşadıklarım, üzüntülerim, acılarım, hastalıklarım, çektiğim sıkıntılar sadece birer imtihan değil mi? Evet öyle Allah’ım. Hem canım Peygamberimde ki hal ne güzel bir haldir ki; bütün dünya, O’nun olsa bir arpa tanesi bulmuş kadar sevinmez, bütün dünya, bir anda elinden gitse bir arpa tanesi kaybetmiş kadar üzülmezdi.

Ey Allah’ın en sevgili Rasulü! Ne güzel bir ahlak üzeresin.Ve ey sahabi efendilerimiz! Sizler ne kadar talihlilersiniz.

Nebiler Serveri Efendim, gül kokulu Peygamberim, Sultan’üs-Sekaleyn’im, Canım Ahmed’im (Sallahu Aleyhi ve Sellem )! Öyle ihtiyacım var ki sana, öyle özlüyorum ki seni, öyle muhtacım ki rehberliğine; ne namazım namaz, ne duam dua, ne kulluğum kulluk! Ne olur gel, gel de yetiş imdadıma. Gel de çıkar beni bu nefsine batmışlıktan, gel de kurtar beni bu kendini bilmezlikten.

Ve ey nefsim! Bil ki; eğer derdin dünya ise, o zaman bu dünyanın derdinden başını kaldıramaz bir hal alacaksın. Ama eğer derdin Rabb-i Rahim’inin rızasıysa, imanınsa, hak dinini paylaşmaksa Allah-u Teala Semi-ül Alimdir, hakkıyla işiten ve hakkıyla bilendir.

Dinle ey nefis!

“Seher vakti, haşir meydanını andırır. Her şey uyanmış gelmiş, tesbih ediyorlar. Ey nefsim, ne zamana kadar gaflet uykusu içinde böyle sersem kalacaksın? Ömrünün ikindi vakti gelmiş, kabre doğru sefer başlamıştır. Her canlıdan ayrılıyorsun. Niyaz ve namaza gayret et. De ki: Ya Rab! Pişmanım; mahcubum, utanıyorum. Sayısız günahlardan dolayı perişanım. Zelilim, gözlerim yaş doldu, hayatım kararsız. Garibim, kimsesizim, yalnızım, zayıfım, güçsüzüm, hastayım, acizim, hem ihtiyarım, hem iradesizim. Aman diliyorum… Af diliyorum… Yardım istiyorum Senin dergahından ey Allah’ım!”

Allah’a emanet olun, Selam ve dua ile…

Alıntıdır!!!
(insan) , öyle bir kerim'e misafir olmuş ki, nihayetsiz rahmet hazinelerini ona açmış

Cevapla
.
Konu: 0
Mesaj: 49
Cinsiyet:
Kıdem: 30-09-2010

Teşekkürler

Cevapla
.

Anahtar Kelimeler

“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” ,“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” Öğretmen Forumu,“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” yükle,“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” download,“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” indirmek istiyorum,“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” ödev yükle,“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” bedava, “Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” ÖDEV İNDİR,“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” YÜKLE,etkinlik,yukle,İndir,download,inndir,“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” eğitim“Dua sığıyor sadece avuçlarıma…” dosya indir


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sadece Oku! eğitimsokağı 6 2,238 20-10-2009, 20:33
Son Yorum: eğitimsokağı
  Aşk Sadece Sende Mecnun Eyledi Beni! eğitimsokağı 2 1,728 29-05-2009, 22:40
Son Yorum: eğitimsokağıKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri : MyBBTürkiye, MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
MyBB Destek: InSiDe